Saç Derisi Kaşıntısı

Saç Derisi Kaşıntısı

   Saç derisindeki kaşıntıların tek bir nedeni yoktur. Geneli stres kaynaklı olan bu kaşıntıların sebebi; alerjik, mevsimsel, saç tipiyle ilgili, kullanılan bazı ilaçlar, kimyasal kozmetik ürünlerinin kullanımı, hormonal gibi nedenlere dayanabilir. Bu saç kaşıntıların esas nedenini bulmak için bir uzman doktora gitmenizde fayda vardır.

 

 

 

 

 

 

   Saç derisindeki kaşıntılarının birçok nedeni olmakla birlikte önem teşkil eden bir başka nedeni de kan hastalıklarıdır. Kan hastalıkları hafife alınmaması gereken bir konu olduğu için ihmal etmeden kan değerlerine baktırmak gerekiyor. Bir başka kaşıntı nedenleri arasında bağırsak, mide ve deri kuruluğu problemlerini sayabiliriz.

 

 

 

 

 

 

Saç Derisi Kaşıntısına İyi Gelenler: Çay ağacı yağı, kükürtlü sabun, limon suyu, maden suyu, elma sirkesi, aloe vera, hindistan cevizi yağı, zeytinyağı, susam yağı, argan yağı, defne yaprağı, soğan suyu vb. Bu bitkisel yollar saç diplerinize doğal bakım yapmanıza yardımcı olabilir.

 

 

 

 

 

 

Saç Dipleri İçin Doğru Şampuan Kullanımı

   Sağlıklı saç dipleri için sağlıklı saç bakım ürünlerini tercih etmelisiniz. Saç diplerinizin deri hastalıklarına yakalanmaması için bitkisel içerikli ürünler kullanmanızda fayda var. Çok fazla marka deneyip her gün farklı şampuan kullanmak saçınıza daha çok zarar verebilir. Saçınızda oluşan kepeklerin artmasına ve beraberinde kaşıntılara yol açabilir. İçerisinde doğal ve zengin vitamin değerleri barındıran keratin şampuanı sizi istediğiniz sağlıklı saçlara ulaştırabilir. Keratin bakım ürünleri içerisinde hiçbir kimyasal madde barındırmamaktadır. Saç diplerinizde mükemmel bir onarım sağlar. Saçlarınız eskisine oranla daha gür ve sağlıklı uzar. Gözle görülür bir şekilde parlayan saçlarınıza Liquid Keratin şampuanı ile merhaba deyin!

Bakım ürünleri için keratinbakim.com u ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır