Saç Ayda Kaç Santim Uzar

 

 

Saç Ayda Kaç Santim Uzar

 

   Herkes sağlıklı görünen, hızlı uzayan, bakımlı saçlara sahip olmak ister. Saç günlük yaşamdaki sıkıntılar, koşuşturmaca, yanlış yastık kullanımı, kurutma makineleri, şekillendirici makineler, sert havlu kullanımı, saç aksesuarları gibi birçok nedenlerden dolayı sağlığını kaybedebilir. Saçın uzaması yavaşlayabilir, saçınız dökülebilir. İnsan saçı ayda ortalama olarak 1.25 cm uzar. Sağlıklı insan saçı ise ayda 1.5 sm e kadar uzama gösterebilir.  Saçın her yeri aynı oranda uzar. Saçın uzama evreleri vardır. Bunalardan ilki anajen aşamasıdır. Saçınız anajen aşamasında 2-6 yıl aralığında uzama gösterir. Saçtaki hücreler sağlıklı bir şekilde saç uzamasına yardımcı olur. İkinci aşama katajen aşamasıdır. Bu aşamada saç uzaması durur. Son aşama da telojen aşamasıdır. Burda yeni saçlar çıkması için var olan saçlar dökülmekte yerini yeni saçlara bırakmaktadır.

 

 

   Saçın hızı uzaması için gerek besin kaynaklarından gerekse dışarıdan vitamin takviyelerine ihtiyaç vardır. Saçın ortalama uzaması mevsimlerle de alakalıdır. Saçlar yaz aylarında kış aylarına oranla daha hızlı uzamaktadır. Yine sizlerinde fark edebileceği bir şey kadınların saçı erkeklere göre daha hızlı uzar. Bir başka dikkat çeken şey de saçlar geceleri gündüzlere göre daha çok uzama göstermektedir.

 

 

   Yukarıda da bahsettiğim gibi saçın sağlıklı ve hızlı uzaması için birtakım takviyelerde bulunabilir, doğal keratin ürünleri kullanabilirsiniz. Size gönül rahatlığıyla önerebileceğim hızlı saç uzatıcı keratin, içinde bulunan saf ve doğal minerallerle saça ihtiyacı olan proteinleri verir. Böylelikle saç yeniden canlanır sağlıklı bir şekilde hızla uzar. Keratin set saçın uzamamasının ana nedenlerine bakarak saç dibinde hızlı bir yapılandırma sağlar. Doğal bitkisel formülü ile hiçbir yan etki yaratmaz. İçerisinde hiç bir kimyasal barındırmamaktadır.

İlgili Ürünler

%23YENİ

Saf Keratin Serum Sprey (2x30ML)

216.00 TL 280.80 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Sprey (6x30ML)

590.00 TL 767.00 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Seti (6x20ML)

399.00 TL 518.70 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Sprey (3x30ML)

310.00 TL 403.00 TL
%23YENİ

Yoğun Bakım Keratin Şampuanı

177.00 TL 230.10 TL
%23

Oil Plex Koruyucu Bakım Kiti

1,490.00 TL 1,937.00 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır