Yağlı Saçlara Kesin Çözüm

 

 

Yağlı Saçlara Kesin Çözüm

   Saç derisindeki sebasöz bezlerimiz tarafından üretilen sebum, saçların yağlı gözükmesine neden olmaktadır. Özünde sebum saçımızın derisini nemlendirir ve nefes aldırır. Sebum yağları arttıkça saçımıza gelen toz ve kir zamanla saça oturur ve doğal olarakta saçta donuk, mat, ağırlaşmış bir görünüme sebebiyet verir. Saçlarınızın doğru bir şekilde yıkanması ve temizlenmesi ile bu görünüm düzelebilmektedir. En doğal ve doğru şampuanı seçerek saçlarınızı yağdan uzaklaştırabilirsiniz. Bir diğer yardımcı ürünler de saç bakım setleridir. Saç yağlılığı sorunu için güvenilir bir adres olan Liquid Keratin markasından yararlanabilirsiniz.

 

 

 

 

Yağlı Saçlara Neden Olan Etkenler

   Saç yağlanması konusunda bir başka etken de mevsimlerdir. Sıcaklıkların artması ile birlikte yaz aylarında saçlar daha çabuk yağlanır. Saçların güzel gözükmesi için özellikle yaz aylarında daha çok bakıma ihtiyaç duyarlar.

 

 

 

 

   Saçların doğru şekillendirilmesi de önem arz etmektedir. Saçın şekil alması için kullanılan köpükler, spreyilleri, jöle ve vax gibi kozmetik ürünleri yağlı saçın saç derisine daha da yapışmasına neden olmaktadır.

 

 

 

 

   Bir öneride bulunmak gerekirse sabah yıkanan saç gğn boyu daha iyi hissettirir ve tazeliğini korur. Sabah uyanınca duş almaya, saçınızı yıkamaya özen gösterin.

 

 

 

 

   Evden hemen çıkmanız gerekti, saçlarınızın acil kuruması lazım. Bu gibi durumlarda saç kurutma makinelerinizin derecesini en sona getirmeyin. Saç diplerinize makineyi çok yaklaştırmayın. Çünkü sıcaklıkla beraber saç derisindeki yağlar saça daha kolay geçerek saçınızın yağlı gözükmesine neden olacaktır.

 

 

 

 

   Bir diğer gerçekte saçınızın yapısıdır. Genetikle alakalı olan saç tipiniz; kıvırcık, düz, dalgalı olabilir. Üzülerek söylemeliyim ki düz saçlar kıvırcık saçlara oranla daha çabuk yağlanmaktadır.

 

   Yağlı saçlardan kurtulmak, daha temiz ve güzel hissetmek herkesin hakkı. Bunun için yukarıda Liquid Keratin markasından bahsetmiştim. Size kolay yağlanan saçlardan kurtulmak için hazırlanan bir seti önermek istiyorum. Setin içerisinde  iki adet doğal ve organik şampuan, gözenek açıcı keratin iksir ve keratin dip bakım yağı bulunmaktadır. Liquid Keratin ürünleri kullanılmaya başlandıktan sonra 1,5 ay içerisinde kesin sonuç veren bir yapıya sahiptir. Doğru sonuçları alabilmek için setin içerisindeki ürünleri üç günde bir kullanmak gerekmektedir. Ayrıntılı bilgi için keratinbakim.com u ziyaret edebilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır