Keratin Proteini

Keratin Proteini

 

Sürekli saçlar için keratin bakımını duyuyoruz. Keratin bakımı çok söylense de açıkçası tam olarak bilinmiyor. Aslında keratin bakımının özü keratin proteini. Sizlere bugün keratin proteininden bahsedeceğiz.

 

 

 

 

 

 

Keratin, saçlarımızda ve tırnaklarımızda bulunan bir protein. Saçlarımızın ve tırnaklarımızın uzaması, darbelere karşı dayanıklı olması keratin proteinine bağlı. Keratin proteini, gerçekten çok güçlü bir protein. Özellikle tırnaklarda ve dişlerde bulunan keratin proteini, sülfür bağlarının çapraz bağlanışından ötürü daha dayanıklı.

 

 

 

 

 

 

Fakat her ne kadar çok dayanıklı olsa da keratin proteini de zarar görebiliyor yada saçtaki keratin proteini oranı düşebiliyor. Hal böyle olunca da saçlarınız yıpranmalara, kırılmalara, koparak dökülmelere daha açık hale geliyor. Tabii ki, saçtaki keratin proteinin azalmasının tek sonucu bu değil. Saçınız daha çok matlaşır, zor taranır, çok çabuk kabarır. Saçlarınız daha çabuk karışır, çünkü saç daha çok incelir.

 

 

 

 

 

 

Bu nedenle yıpranan, yanan saçlarınızı dışarıdan keratin proteini takviyesi yaparak düzeltebilirsiniz. Çünkü bitkisel karışımlar ve kimyasal maddeler içeren ürünler saçınıza yarardan çok zarar getirecektir.

 

 

 

Keratin Yükleme Seti-1

Ürünü incelemek için görsele tıklayınız.

 

 

 

Bu noktada Liquid Keratin'i tercih edebilirsiniz. Çünkü Liquid Keratin içeriğinde hiçbir kimyasal madde barındırmaz. Ürünlerinde sadece bitkisel yağlar ve saf keratin vardır. Böylece hem hamile kadınlar hem de emziren kadınlar da gönül rahatlığıyla kullanabilir. Ayrıca Liquid Keratin, patentlidir. Hem Türk Patent Enstitüsü hem de Uluslararası Patent Birliği'nden patentlere sahiptir. Buna ek olarak Liquid Keratin, ürünlerinin içerisine eklediği Kullanım Kılavuzu ile ilk defa evde keratin bakım yapacak olan kişilere de yol gösteriyor.

İlgili Ürünler

%23YENİ

Saç Botoksu Plus Keratin Yükleme Seti

972.00 TL 1,263.60 TL
%23YENİ

Saç Botoksu Keratin Yükleme Seti 1

626.00 TL 813.80 TL
%23YENİ

Saç Botoksu Full Keratin Yükleme Seti 2

720.00 TL 936.00 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır