Keratin Zararları

Keratin Zararları

 

Herkes tarafından bilinen bir gerçek var ki; saç bakım yöntemleri arasında gerçekten en tekili ve en hızlı sonuç veren bakım türü. Evet, keratin bakımı gerçekten faydalı Ama keratin zararları var mı? Keratin zararları nelerdir? Bugün size keratin zararlarını anlatacağız.

 

 

 

 

 

 

Keratin zararları diye bir şey yok aslında. Çünkü keratin tamamıyla doğal bir madde. Vücudumuzda tırnak ve saçlarımızın içeriğinde, kırılmalarını ve yıpranmalarını önleyen madde, keratin adlı bir protein. Saçınız yada tırnağınız yıprandığında, kırıldığında veya bu tür bozulmalara açık hale geldiğinde, anlamalısınız ki; keratin proteinleri zarar görmüş yada keratin oranı azalmış. Yani keratin aslında gerçekten doğal bir madde.Fakat bir çok yerde keratinin zararları ile alakalı bilgiler görebilirsiniz. Bu algı yanlış. Zararlı olan keratin değil. Keratini zararlı yapabilecek iki durum var. Birincisi içeriği ikinci kullanımı.

 

 

 

 

 

 

Keratin zararları diye bir şey yok demiştik. Çünkü asıl zararlı olan keratin bakım adı altındaki ürünlerin içeriği. Keratin bakım ürünlerinin br çoğunun içinde çok zararlı maddeler var. Bunlar paraben, sülfat, sls, tuz, ve silikon gibi maddeler. Fakat en zararlı olanı da formaldehit. Formaldehit, kişinin fazla temas etmesiyle böbreklerine kadar zarar verebilen bir madde. Bu nedenle kuaförler keratin bakımı yaparken eldiven ve maske kullanırlar. Bu yüzden, kimyasal içerikli tüm keratin bakım ürünleri zarar verir. Fakat burada zarar veren keratin değil içeriğindeki kimyasal maddelerdir.

 

 

 

 

 

 

İkinci bir keratin zararları konusu ise uygulanış şekli. Bir çok yerde keratin uygulaması, brezilya fönü ile karıştırılır ve keratin pres yöntemi ile saça yüklenir. Bu yöntem de çok yanlış. Çünkü keratin uygulaması için çok yüksek sıcaklıklara ihtiyaç yok. Pres yöntemiyle saça keratin yüklemek, saçın doğal yapısını bozduğu içinsaça yarardan çok zarar getirir.

 

 

 

 

 

 

Ama Liquid Keratin, keratin zararları ile alakalı bütün algıları yıkıyor. Çünkü tamamen doğal ve evde uygulanabilir. İçeriğinde paraben, sülfat, tuz, FORMALDEHİT, silikon ve SLS içermediği için vücudunuza, saç derinize ve saça zarar vermez. Ayrıca evde kendiniz düzleştirici ve ya fön makinesi yardımı ile saçınıza uygulayabilirsiniz. Böylece Liquid Keratin keratin zararlarını ortadan kaldırmış oluyor.

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır