Keratin Erkek Bakımı

Keratin Erkek Bakımı

Gerek erkek gerek kadın saçlarımızı olumsuz etkileyen bir çok olay var. Stres, hava koşulları, kullandığımız ürünler derken  saçlarımız yıpranıyor ve bu durum özellikle erkekleri  keratin erkek bakımına itiyor. Çünkü kullanacağınız şampuandan tutun da saç bakım yağına kadar saçlarınız kısa olsa bile önem arz eder. Bu durumda erkek saçına saf ve doğal olan keratin kullanmanızı öneriyoruz.

 

 

 

 

 

 

1. Keratin Erkek Bakımında Saç Yıkama

Kafa derisi için iyi olan doğal yağları oluşturmak için en azından bir güne ihtiyacınız vardır. Çok sağlıklı, dirençli saçlarınız varsa, haftada sadece bir defa yıkamanız tavsiye edilir. Eğer saç tipiniz sorunluysa Liquid Keratin Şampuan ile haftada 3 defa ılık suyla yıkayabilirsiniz. Erkek keratin bakımında saçlarınızı doğru bir şekilde yıkamak çok önemlidir.

 

 

 

 

 

 

2. Keratin Erkek Bakımında Ürünsel Bakım

Saç dökülmesine ve kafa derisine besin maddeleri ekleyen şampuan ve kremlerden kullanmak , mevsimsel değişikliklere karşıda saçı güçlü kılar. Fakat asla 2si bir arada (saç kremi ve şampuan) kullanmanız tavsiye edilmez. Birçok stilist aynı zamanda saç kremini şampuandan önce kullanılması gerektiğini söyler. Yani, birincil şampuan olarak kremi kullanarak bir şampuanla hedeflediğiniz kirin çoğunluğunun giderilmesine yardımcı olacağına inanıyor. 

Ayrıca, keratin erkek bakımında düzenli olarak Liquid Keratin Saç Kremi kullanın bir süre sonra gözle görülür gelişmeler fark edeceksiniz.

 

 

 

 

 

 

  

3. Erkek Saç Bakımında Fönle Kurutma

Çoğu erkek keratin bakımı bayanlar gibi zahmetli değildir. Erkekler genellikle saçlarına hacim vermek, dolgun göstermek veya şekillendirmek için üfleme aletlerini kullanırlar. Yalnız dikkat edilmesi gereken kısa saçlı erkeklerde özellikle fön aletlerinin verdiği zararı en aza indirmek. Saç derisi problemleri ve saçların incelip kırılmasını veya yanmasını önlemek için saçınıza süreceğiniz bir miktar Liquid Keratin Saç Kremi saçınızda oluşabilecek hasarlara karşı korur ve bir sonraki yıkamaya kadar saçın güçlü kalmasını sağlar.

 

 

 

 

 

 

Keratin Erkek Saç Bakımı:

Önceki devirlerde keratin erkek saç bakımı doğal yağlarla yapılarak yetinilirdi. Şimdi ise değişen çevre etmenleri yüzünden yıpranan ve dökülen saçları onarmak için eski yöntemler yetersiz kalmaktadır. Buna çare olarak da erkek tipi saçlara keratin yüklemesi veya keratin bakım  yapılması saçlara adeta bir cankurtaran gibi imdadına yetişti.

Ancak erkekler için keratin bakımda dikkat edilmesi gereken şey, kuaförlerde yapılan değildir, yoksa saçları bakım yaparken daha da yıpratabilirsiniz. Keratin erkek saç bakımında asıl olan katkısız keratin yada doğal keratin yüklemesidir.  Bunun için kendinize 50-60 gr keratin serum bulmanız yeterlidir. Gece saçınıza yükleyerek sabah durulayabilirsiniz. Üzerine keratin maske yaparak işlemi sona erdirebilirsiniz.

  

Bu işlemi ayda bir kere yapmanızı tavsiye ederiz. Saç bakım konusunda en iyisini keratin yüklemesiyle olduğunu unutmamak gekir.

Keratin erkek saç bakımında en iyi uygulama keratin bakım yapmak yeterlidir. En iyi keratin bakım için ise, en iyi katkısız keratin kullanmak yeterlidir. Hasarlı saçınız kısa sürede tedavi olacak demektir.

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır