Keratin Yükleme

Keratin Yükleme

 

Pek çok insan, artık keratin bakımın kesin ve etkili sonuç verdiğinden emin. Bu yüzden sizlere bugün keratin yükleme nedir bundan bahsedeceğiz.

 

 

 

 

 

 

Çok fazla duyulsa da keratin ve keratin yüklemesi tam olarak bilinmiyor. Aslında keratin saçımız ve tırnaklarımızda bulunan güçlü, sert bir protein. Saç ve tırnağın, kırılması, yıpranması içeriğindeki keratin maddesinin zarar görmesi yada keratin oranının normalden daha düşük olmasından kaynaklanıyor.Keratinin güçlü bir protein olduğundan bahsetmiştik. Güçlü olduğu kadar da onarımı zor bir madde aynı zamanda. Bu yüzden de gerek bitkisel karışımlar gerek de bakım ürünleri etki etmiyor. Çünkü bitkisel karışımlarda saça takviye olarak bir keratin proteini yok. Bakım ürünleri de kimyasal madde içeriyor. Sık kullanıldığında saça yarardan çok zarar getiriyor.

 

 

 

 

 

 

Bu nedenle geride tek bir çözüm yolu kalıyor ki o da keratin yükleme. Keratin yüklemesi, aslında dışarıdan keratin takviyesi anlamına geliyor. Dışardan takviye olarak yapılan keratin yüklemesi özellikle boyadan, oryalden, röfle ve ombre gibi uygulamalardan dolayı yıpranan saçta ilk kullanımda dahi etki gösteriyor. Çünkü keratin yüklendiği andan itibaren hem saçtaki keratin eksikliğini gideriyor hem de kırılan ve ya zarar gören keratin proteinlerini sarmalayarak keratini onarıyor.

 

 

 

 

 

 

Fakat burada dikkat edilmesi gereken bir nokta var. Keratin yüklemesi yapacak olduğunuz ürünleri iyi seçmelisiniz. Çünkü bakım ürünlerinin çoğunda formaldehit denilen zararlı bir madde var. Uzun süre kişi bu maddeyle temas ettiğinde veya soluduğunda zarar veriyor. Bu yüzden dikkat ederseniz kuaförler de keratin yüklemesi yaparken eldiven ve maske takarlar. Bu zarara maruz kalmamanız açısından alacak olduğunuz ürünün doğal içerikli olmasına dikkat edin.

 

 

 

 

 

 

Keratin yüklemesi ile alakalı dikkat etmeniz gereken diğer bir nokta ise ürünün patentli olması. Çoğu firmanın içeriği ve kimyasal maddeler aynı olduğu için patente gerek kalmıyor. Patent, içeriğin benzersiz olduğunu ve devlet güvencesine sahip olduğunu gösterir.

 

 

 

Liquid Keratin - Yanan Saç Bakım Seti

Ürünü incelemek için görsele tıklayınız.

 

 

Liquid Keratin bu konuda alanında bir numara diyebiliriz. Çünkü hem patentli hem de doğal içeriğe sahip. Bu nedenle hamile ve emziren kadınlar da gönül rahatlığıyla kullanabilir.

İlgili Ürünler

%23YENİ

Saç Botoksu Plus Keratin Yükleme Seti

972.00 TL 1,263.60 TL
%23YENİ

Saç Botoksu Keratin Yükleme Seti 1

626.00 TL 813.80 TL
%23YENİ

Saç Botoksu Full Keratin Yükleme Seti 2

720.00 TL 936.00 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır