Keratin Saç Bakım

Keratin Saç Bakımı

 

Bugün size çok popüler olmasına rağmen hala tam olarak bilinmeyen keratin saç bakımından bahsedeceğiz.

 

 

 

 

 

 

Artık saç uzmanları tarafndan da kanıtlanmış bir şey var ki; o da keratin saç bakımının diğer saç bakımlarından daha etkili ve kesin sonuç verdiği gerçeği. Keratin; saç ve tırnaklarda bulunan çok güçlü bir protein. Saçları güçlü yapan da aslında yine keratin proteini. Saçtaki keratin, normalin altına düştüğünde saçta kırılmalar, yıpranmalar koparak dökülmeler oluşuyor. Zarar gören keratin proteinleri de saçı yıpranmaya daha açık hale getiriyor. Yani aslında zarar gören sa değil, saçtaki keratin proteini.

 

 

 

 

 

 

Elbette bu kadar güçlü bir proteinin onarımı da kolay olmuyor. Keratinin onarımı için gereken tek şey yine keratinin kendisi. İşte burada bahsettiğimiz keratin saç bakımı devreye giriyor. Çünkü saçtaki bozulan keratini bitkisel karışımlar düzeltemiyor. Bunun sebebi ise hiçbir bitkisel yağın içerisinde saf keratin bulunmaması. Piyasadaki çoğu keratin saç bakımı adı altındaki ürün ise içerdiği kimyasallardan dolayı saça faydadan çok zarar veriyor. Bu nedenle alacak olduğunuz keratin saç bakım ürünlerine karşı çok dikkatli ve hassas olmalısınız. İçeriği tamamen saf, doğal  ve keratin oranı yüksek olmalı.

 

 

 

 

 

 

Keratin Saç Bakımı Nasıl Olmalı?


Keratin saç bakımı için illa kuaförlere gitmenize gerek yok. Keratin saç bakım setleri ile aslında kendinizde uygulayabilirsiniz. Az önce de bahsettiğimiz gibi önemli olan doğru ve doğal ürünü bulup alabilmek. Liquid Keratin bu alanda başı çeken markalardan bri diyebiliriz. Türkiye’de ve uluslararası platformda patentlere sahip. İçeriğinde tamamen saf keratin ve bitkisel yağlar var. Bu yüzden keratin saç bakımının uygulamasını anlatırken size Liquid Keratinin Keratin Yükleme Seti 2’den örnek vererek anlatacağız.

 

 

 

Liquid Keratin Saç Botoksu Full - Keratin Yükleme Seti 2

Ürünü incelemek için görsele tıklayınız.

 

 

Ürününüzü aldıktan sonra saçlarınızı parabensiz şampuan ile yıkamalısınız. Aslında sadece keratin saç bakımı yaparken değil her zaman parabensiz şampuan kullanmalıyız. Ardından saçın fazla suyunu temiz bir havlu yardımıyla alın. Tamamen kurutmak için kurutma makinesi kullanabilirsiniz. Fakat tamamen kurumasına dikkat edin. Saçınızın kuruduğundan emin olduktan sonra keratini saç diplerine değdirmeden uçlara kadar boya yapar gibi sürüyorsunuz. Ardından kurumasını bekliyoruz. Bu aşamada kurutma makinesi kullanmayın, saç kendiliğinden kurusun. Bu arada bunu yaparken sakın toplamayın veya havluyla sarmayın. Saç olabildiğine düz olmalı. Çünkü keratin proteinleri saçını sarıp sarmalayacağı için hem karışmamalı hem de düz olarak tüm saça etki etmeli. Ardından setin içerisindeki keratin saç maskesini  uyguluyoruz ve 10 dakika bekleyip duruluyoruz. Fazla suyunu havlu yardımıyla alıyoruz. Son olarak keratin saç bakım kremini sürüyoruz. Fakat durulamıyoruz. Böylece keratin saç bakımımız son buluyor. Saçınız çok yıpranmışsa 3 günde bir uygulayabilirsiniz. Keratin maskesini de haftada 2 defa kullanabilirsiniz.

 

 

 

İlgili Ürünler

%23YENİ

Saç Botoksu Plus Keratin Yükleme Seti

972.00 TL 1,263.60 TL
%23YENİ

Saç Botoksu Keratin Yükleme Seti 1

626.00 TL 813.80 TL
%23YENİ

Saç Botoksu Full Keratin Yükleme Seti 2

720.00 TL 936.00 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır