Keratin Saç Düzleştirici

Keratin Saç Düzleştirici

 

Bugün sizlere aslında sık duyulmasına rağmen pek bilinmeyen keratin saç düzleştiriciyi anlatacağız.

 

 

 

 

 

 

Keratin saç düzleştirici yanlış bilinen bir ifadedir. Çünkü keratin proteini yıpranmış ve hasarlı saçlar da tedavi amaçlı kullanılan bir üründür. Fakat gerek kuaförler gerek de kuafölerde bakım yaptıranlar brezilya fönü yada diğer Keratin Saç Düzleştirici ürünler keratin bakımı olarak biliniyor ve öyle uygulanıyor. Oysa saçı düzleştirmek için formaldehit adlı çok zararlı ve kanserojen bir kimyasal madde kullanılmak zorundadır. Bu şekilde saç bağları ve lifleri yumuşar ve üzerinden yüksek ısılı pres ve maşa ve fön çekilerek saçların düzleşmesi sağlanır. Bu yapılan işlem çok zararlıdır. Ayrıca keratin bakımıyla uzaktan ve yakından hiç bir ilgisi yoktur. Çünkü keratin onarıcı ve saçı yeniden yapılandırıcı mucizevi bir proteindir.

 

 

 

 

 

 

Keratin son zamanlarda kendini kanıtlamış saç bakımın da ve yıpranmış saçlarda kullanıldığı zaman çok yararlıdır. Burada bizim size tavsiyemiz keratin botokstur.  Zaten saçlarınız kuaför tabiriyle Keratin Saç Düzleştiriciden sonra mutlaka zarar göreceği için öncesinde veya sonrasında saçınız içinmutlaka keratin saç botoksunun saça uygulanması şarttır. Aksi halde saçınız buna dayanamaz, incelir, sertleşir, kırılır ve kopar. 

 

 

 

 

 

 

Geçmişte boya, maşa, fön, oryal, röfle, perma gibi çeşitli işlemlere maruz kalmış ve yıpranmış saçlar saç botoksu ile tedavi edilebilir. Saç botoksunda ise işlem basittir. Saça keratin yüklemesi yapılır. Keratin yıpranmış, hasar görmüş, incelmiş ve kopmuş saçların onarılmasını sağlayan aynı zamanda saça canlılık ve direnç kazandıran bir proteindir. 

 

 

 

 

 

 

Keratin Saç Bakımı mı? Keratin Saç Düzleştirici mi?

 

Dünya çapında bir çok kişi saçlarına bakım için bir çok yöntem uyguluyor. Bunlardan ilki bütün markalar da içerikleri aşağı yukarı aynı olan maskeler ve sentetik tabanlı kimyasal barındıran saç bakım kremlerdir. Saç telinde pürüzsüz, parlak ve daha kaygan bir tabaka oluşturarak iyi bir hissiyat verirler. Saçta çok uzun süre kalma yönünden bakıldığında belirli süre sonra akarak işlevini yitirirler. Bu nedenle de onarıcı özellik sağlamazlar.

 

 

 

 

 

 

Diğeri ise bitkisel karışımlar ve maskelerdir.  Bunlar zeytinyağı, bal, yumurta, argan yağı gibi malzemeler karıştırılarak yapılır. Saça uygulanan ısıl ve kimyasal işlemler saçın dengesini bozar. Bu doğal maskeler nem dengesinin korunmasına yardımcı olurlar. Ama bunlarında kalıcı özellikleri olmadığından saçlarda onarım özellikleri yoktur. Ayrıca gerçekten doğal bitkisel yağlar zahmetli ve maliyetlidir. İstenilen sonuç alınamayınca da hüsrana uğrayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Üçüncü olarak saçta tutunma özelliği göstererek dünyada onarım görevi gören tek madde olan keratin bakımıdır. Çünkü yıpranmış saçlarda keratin eksilir yada zarara uğrar. Bunu da sadece dışarıdan keratin takviyesi çözer.

 

 

 

Yıpranan Saçlara Keratin Bakım - Onarıcı Full Set

Ürünü incelemek için görsele tıklayınız.

 

 

 

Keratin saç bakımı diye bir şey var evet ve bu durum gayet faydalı fakat keratin saç düzleştirici diye bir şey yok. Keratin saç düzleştirici ile uygulanabilir. Fakat bu durum keratin saç düzleştirici olarak adlandırılmamalıdır. Keratin saç düzleştiriciyi bu yönden brezilya fönü ile karıştırılsa da keratin daha faydalıdır.

 

 

İlgili Ürünler

%23YENİ

Saç Botoksu Keratin Yükleme Seti 1

626.00 TL 813.80 TL
%23YENİ

Saç Botoksu Full Keratin Yükleme Seti 2

720.00 TL 936.00 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır