Dalgalı Saçlar İçin Saç Kremi

Dalgalı Saçlar İçin Saç Kremi

 

Dalgalı saçlar belki de en güzel saç tipidir. Ne düz saçların sıkıcılığı ne de kıvırcık saçların karmaşıklığı vardır. Bu nedenle özel günlerde dahi en çok tercih edilen saç modellerinin içinde yine dalgalı saçlar gelir.

 

 

 

dalgalisaclaricinsackremi

 

 

Fakat dalgalı saçların bakımı da bir hayli zordur. Bİr yönüyle kıvırcık saçlara meyilli olan dalgalı saçlar karışmaya da eğilimlidir. Bazı yerleri de düze çok yakın bir tarafı da kıvırcık saça yakın olması da sürekli sabit bir şekle sokmak gerekir. Ya düzleştirmeli ya dalgalı şekilde yada kıvırcık şekilde yapmalısınız. Bu da saçların sürekli ısıl işleme maruz kalması demek oluyor. Isıl işlemlerin sonucu da saçların yıpranıp kırılması, kopması ve dökülmesi anlamına geliyor.

 

 

 

 

 

 

Dalgalı saçlar için şampuanınızı ve saç kreminizi mutlaka doğal olanlardan seçmelisiniz. Çünkü marketten alabileceğiniz herhangi bir şampuan yada saç bakım kremi içeriğindeki kimyasal maddelerle saçınıza zarar verecektir. Şampuanlar içerisindeki sülfat, tuz, paraben, SLS ve silikon gibi maddeler barındırır. Bu maddelerde saçlarınızı kurutur. Nemini kaybeden saç da kırılır, kopar  veya dökülmeye meyilli olur.

 

 

 

 

 

Fakat şampuanlardan bu konuda emin olamıyoruz. Çünkü saçı ve saçtaki yağı temizleme odaklı bir ürün olduğu için içeriğinde kimyasal madde bulundurabiliyorlar. Bu yüzden sadece dalgalı saçlar için saç kreminden emin olabiliriz. Dalgalı saçlar için saç kremi diplere sürülmediğinden dolayı herhangi bir temizleyici kimyasal madde içermeyenleri bulunabilir. Bu yüzden dalgalı saçlar için saç kreminiz mutlaka doğal olmalı. Saçları kuru, sert ve mat yapmamalı.

 

 

 

 

 

Dalgalı saçlar için saç kreminin önemi büyüktür diyebiliriz. Çünkü saç uçlarına nem kazandıracağı için istediğiniz şekli saça ısıl işlem olmadan da verebilirsiniz. Böylece saçınız ısıl işlemden uzak tutabilirsiniz.

 

 

 

 

 

 

Liquid Keratin’in saç kremini dalgalı saçlarınızda kullanabilirsiniz. Kimyasal madde içermeyen bu saç kremi organik içeriğiyle saçlarınıza zarar vermez aksine besler. Dalgalı saçlar için saç kremi arıyorsanız Liquid Keratin’in saç kremi sizin için idealdir çünkü aynı zamanda içeriğinde keratin proteinleriyle saçınızın kaybettiği keratini geri kazandırır. Yıpranmış ve bozulmuş keratini de onarır.

 

 

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır