Kuru ve Mat Saçlar İçin Şampuan

Kuru ve Mat Saçlar İçin Şampuan

Hepimizin en çok şık görünmesini istediği, karakterini ve ruh halini yansıtan, en önemli yerdir saçları. Haliyle herkes güçlü, parlak ve gür saçlara sahip olmak ister. Bu yüzden saçımıza elimizden geldiğince özen gösterir ve bakım yaparız. 

 

 

 

 

 

Herkes saçlarının şık görünmesini ister demiştik. Bu yüzden bir çok işlem uygularız. Boyalar, oryaller, maşa ve düzleştiriciler derken saçlarımız yıpranır. Bu da saçlarımızın yıpranmasına neden olur. Çünkü yaptığımız işlerle saçımızdaki nemi hem alır götürür, hem de saçımızdaki keratine zarar verir. En sonunda da yıpranan saçlarımız kuru ve matlaşır. Cansız bir görünüme sahip olur.

 

 

 

 

 

Kuru ve Mat Saçlar İçin Ne Yapmalıyız?

 

Aslında kuru ve mat saçların oluşmaması için önceden önlemler alabiliriz. Çok fazla ısıl işlem uygulamamak yada saçları boyamamak bunlara örnek olabilir. Çünkü boyalar içeriğindeki kimyasal maddelerle saçları kurutur. Isıl işlemler de yüksek derecedeki sıcaklıklarıyla saçlarınızda bulunan saf keratin proteini zarar görür.

Tabii elimizde olmadan da saçlarımız kuru ve matlaşabiliyor. Güneş, deniz suyu ve rüzgar gibi etkenlerde saçları yıpratıp kurutuyor.

 

 

 

 

 

Şampuan da bunlardan bir tanesi.  Kuru ve mat saçlar için şampuan mutlaka farklı olmalı. Çünkü az önce bahsettiğimiz boyadan aslında çok da farkları yok. Maketlerde satılan şampuanların hemen hepsinin içinde bir çok kimyasal madde var. Her gün saçlarınızı yıkadığınızı varsayalım. Saçlarınızı her gün boyamaktan çok da farklı olmayacak. Bu da saçları çok kurutuyor. Bu yüzden kuru ve mat saçlar için şampuanları denemelisiniz.

 

 

 

 

 

 

Peki ya kuru ve mat saçlar için şampuan nasıl olmalı? Elbette ki doğal şampuan olmalı. Tabii ki piyasada doğal şampuan adı altında çok fazla ürün var. Bu yüzden açıkçası bu konuda güvenmemiz çok zor. Gerçekten bitkisel içerikli şampuanlar için dikkat edebileceğimiz bir nokta ise patent sahip olması. Kozmetik ve bakım ürünlerinde devletten başka güvenecek çok bir alternatifimiz yok.

 

 

 

 

 

Fakat Liquid Keratin kuru ve mat saçlar için şampuan sorununu bize bir setle çözüyor. Setin içindeki kuru ve mat saçlar için şampuan, saç kremi ve maskesiyle saçınızın kaybettiği nemi ve keratini geri kazandırıyor. Böylece saçlarınız istediğiniz güçlü ve parlak görünüme sahip oluyor. Üstelik Liquid Keratin patentli. Doğal içerikli bu ürünleri hamileler ve emziren kadınlar da dahil herke gönül rahatlığıyla kullanabiliyor.

Sülfatsız Şampuan

Ürünü incelemek için görsele tıklayabilirsiniz.

 

 

 

 

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır