Röfleli Saç İçin Şampuan

Röfleli Saç İçin Şampuan

Saçlarımız belki de vücudumuzda kendimizi en çok belli ettiğimiz yer. Bu yüzden kendimizde değişikliğe gitmek istediğimizde ilk olarak saçımızdan başlarız.Saçta değişiklik yaparken hemen her kadın röfleye yönelir. Çünkü röflenin şık ve sade bir görüntüsü var. Bu nedenle yaygın olarak röfle tercih ediliyor. Saç tipi farketmeksizin her saçta röfle gerçekten çok hoş duruyor.

 

 

 

rofleicinsampuan

 

 

Fakat röflenin de bir boya olduğunu unutmamak lazım. Röfle için kullanılan boyalardaki kimyasal maddeler saça zarar veriyor. Yeni boyanmış tüm saçlarda olduğu gibi röfleli saçlarda da boyandıktan sonra bir kuruluk meydana geliyor. Çünkü boyanın içindeki kimyasal maddeler saçta kuruluğa sebep oluyor. Kuruyan saç, kabarıyor, matlaşıyor ve yıpranıyor.

 

 

 

 

 

Tabii ki bu durumun önüne geçilebilir. Kuaförler işlemden önce röfleli saça bakım yapmazlar. Bu bakım onlar için gereksiz maliyet ve zahmet demektir.  İsterseniz sizde röfle yatırmak için kuaföre gitmeden önce evde kendiniz saçlarınıza bakım yapabilirsiniz.

 

 

 

rofleicinsampuan

 

 

Peki Röfleli Saçlar İçin Hangi Şampuan Kullanılmalı?

 

Öncelikle şunu bilmeliyiz ki röfleli saç da işlem görmüş bir saçtır. İşlem görmüş diğer saçlar gibi yıpranmaya, kırılmaya, kopmaya meyillidir. Bu nedenle röfleli saçlarınız için artık daha hassas olmalısınız. Örneğin şampuan. Röfle yatırdıktan sonra şampuanınızı rastgele bir marketten almayın. Çünkü markette satılan şampuanların için sülfat ve silikon içeren bir çok madde var. Bu maddeler saçınızı temizlerken bir  yandan da daha çok zarar verir. Her gün duş aldığınızı ele alacak olursak bu saçınıza her gün zarar vermeniz anlamına gelir.

 

 

 

rofleicinsampuan

 

 

Röfleli saç için şampuan önerimiz tabiki doğal şampuandan geçer. Röfleli saç için şampuanınız mutlaka içeriğinde kimyasal madde içermeyen, doğal bitki öz veya yağlarından oluşmalıdır. Bunların dışında en önemli olan diğer konuysa şampuanın keratinli olmasıdır. Keratin proteini saçınızda ve tırnaklarınızda bulunur. Boya gibi işlemlerde saçınızdaki keratin proteini zarar gördüğü için yıpranır. Bu nedenle röfleli saç için şampuan kesnlikle doğal ve keratinli olmalıdır.

 

 

liquidkeratin

Röfleli Saç Bakım Seti Full

Ürünü incelemek için görsele tıklayabilirsiniz.

 

 

Liquid Keratin bu konuda bir çığır açtı diyebiliriz. Hem içeriğinde sülfat, silikon ve formadehit gibi maddeler bulundurmuyor hem de ürünlerinde saf keratin barındırıyor. Liquid Keratin’in Röfleli Saç Bakım Setiiçerisinde röfleli saçın kaybettiği keratin ve nemi geri kazandıracak ürünler ile dolu. Röfleli saç için şampuan, saç krem, serum ve maskesiyle saçları eski sağlıklı görünümüne kavuşturuyor.

 

Konuyla ilgili diğer makalemiz, Röfleli Saç Bakımı inceleyebilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır