İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Bakım

İnce Telli Saçları Kalınlaştırmak İçin Bakım

 

 İnce telli saçları nasıl kalınlaştırabiliriz?

Saçlarımızın ince telli olması aslında genetiktir. Yani saç yapımız doğuştan belirlenir. Kalın telli, ince telli saçlar gibi düz ve kıvırcık olması da doğuştandır. Saç tellerini kalınlaştırmak için saçları kazıtmak, kısa kestirmek gibi düşünceler halk arasında yaygın olsa da bunlar işe yaramaz.Çok nadir olsa da bazen ince telli saçlar bir rahatsızlık yüzünden de olabiliyor. Örneğin anemi, tiroid, demir eksikliği gibi vücudun bazı bölgelerini etkileyebildiği gibi saçlarını da etkiliyor.

 

 

 

 

 

İnce Telli Saçlar İçin Bitkisel Bakım

 

Az önce de bahsettiğimiz gibi ince telli saçların düşmanı demir eksikliği. Bu yüzden demir açısında zengin olan yiyecekler olan fasulye, pazı, tofu gibi yiyecekler ince telli saçlara iyi gelir. Ayrıca sağlıklı saç büyümesini destekleyebilen iki element olan biyotin ve çinko da mükemmel demir kaynaklarıdır. Biyotin ayrıca muz, fasulye, karnabahar, yumurta, yer fıstığı, mercimek ve somonda bulunur. Protein ayrıca, kalın ve sağlıklı saçlar için, tavuk, yağsız etler, yumurta, fıstık, tam tahıllı süt, soya fasulyesi, deniz ürünleri ve az yağlı süt ürünlerinin tadına bakmak için de gereklidir. Uzmanlar aynı zamanda hindistancevizi ve zeytin yağını önerir. Aynı zamanda kahve, alkol ve tütünden kaçının. Eğer sağlıklı ve vitamin açısından yeterli bir vücuda sahipseniz saç gelişiminiz de ona göre olacaktır. İşlenmiş ve rafine edilmiş gıdaların tüketiminden uzak durun veya azaltın. Bol miktarda su içmek de ince olan saç tellerinizi koruyacaktır.

 

 

 

 

 

İnce Telli Saçlar İçin Bakım Ürünleri

 

Öncelikle kendinize İnce telli saçlar için şampuan bir seçin. Keratin içerikli şampuanlar, uzmanlara göre saçlarınızın daha dolgun görünmesine yardımcı olur. Bu tür şampuanlar, saçınızı kaplayan ve saçınızın milini kalınlaştıran ve zaten saçınızda da olan keratin protein içerir. saçlarınızı şampuanlarken, 'ince telli saçlarınızı' ıslatıp şampuanınızı saç derinize masaj yaparak  kan dolaşımını hızlandırın.  Güvenilir olmayan içerikli saç kremi ve şampuanlar, saçların dış yüzeyine zarar vererek yontup, inceltebilir. Islak saç kuru saçlardan daha kolay kırılma eğilimi gösterdiği için taranmadan veya şekillendirmeden önce saçınızın kurumasına kadar bekleyin.

 

 

 

Liquid Keratin İnce Telli Saçlar İçin Keratin Bakım Seti

Ürünü incelemek için görsele tıklayabilirsiniz.

 

Ayrıca seçeceğiniz şampuan da kimyasal içerikli olmamalı. Çünkü kimyasal içerikler saçlarınızı daha da inceltir. Özellikle sülfat, paraben, SLS gibi kimyasalla saçınızda var olan keratine de zarar verir.

 

 

 

 

Liquid Keratin Saç Kremi

Ürünü incelemek için görsele tıklayabilirsiniz.

 

 

Elbette sadece şampuan kullanmak bir işe yaramaz. Saç kremi de bu konud yardımcı ve tamamlayışı olur. Keratin saç kremi içerisindeki besleyici protetinler sayesinde saç diplerine kadar etki ederek, derinizin besler ve ince tellerinizin etrafını örerek koruyucu etki yapar. Unutmayın ki güzel beslenen ve gerekli ihtiyaçları karşılanan kafa derisi verimli çalışacak ve istediğiniz saçlara kavuşmanızı sağlayacaktır. İnce saç tiplerinde kafa derisine keratin kremi masaj yaparak uygulamamalıdır; saç mili kafa derinizin tabanında tartılır. Bunun yerine, saç uçlarınızdan başlayarak, derinize kadar kremi sürmelisiniz ki saçın her bölgesi kremle buluşmuş olsun.

 

İlgili Ürünler

%23

Saf Keratin Serum (20ML)

99.00 TL 128.70 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Seti

216.00 TL 280.80 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Seti (6x20ML)

399.00 TL 518.70 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır