YIPRANMIŞ SAÇ İÇİN MASKE

YIPRANMIŞ SAÇ İÇİN MASKE

Biz bu yazımızda bölünmüş saç uçlarının nedenleri ve evde yıpranan saç için maske yapımı konusunda bilgiler vereceğiz.

                Bölünmüş saç uçları ve tiftik olmuş saç yapısına yıpranan saç denir. Her insan saçlarının bölünmüş uçlarını korkunç bulur çünkü bu manzara saçın hastalanmaya başlamış olduğunu göstermektedir. Saçların yıprandığını gören insanların ilk aklına gelen çözüm kuaför veya berbere giderek saç uçlarını kestirmektir. Fakat kuaförler de berberler de saçımızı istediğimiz boyuttan çok daha kısa hale getirmektedir. Bu yüzden insanlar evde yıpranmış saç için maske yapmak isterler. Bu konuda tavsiye edebileceğimiz en pratik ve etkili yıpranmış saç için maske, bal ile yapılan maskedir.

 

 

 

 

Yıpranan Saç İçin Maske

                Bal; saçı, vücudu veya cildi korumak için her zaman mucizeler yaratır. Balın nemlendirici özelliği yıpranan saç için maske olarak kullanılabilir. Böylece kurumuş saçlarınız nemlenir ve beslenir. Anti bakteriyel özelliği ile saç derinizi temizler ve nefes almasını sağlar.

                Yıpranmış saç için maske; zeytinyağı, bal, lor ve yumurta sarısının karışımı ile yapılmaktadır. Bu malzemelerin her birinden bir ölçek kadar bir kaba koyun ve iyice karıştırın. Yıpranan saç için maskeyi duştan önce saçınıza uygulayın ve 1 saat bekleyin. Bir saat bekledikten sonra saçını durulayın.

 

 

yıpranmış saç

 

 

Yıpranan saç için maskeyi duruladıktan sonra saçınızın yumuşacık ve nemli olduğunu göreceksiniz. Tek sorun bu maskeyi durulamanın çok zor olması ve çok büyük bir sabır isteyerek düzenli bir şekilde uygulanması gerektiğidir. Eğer acilen ve kısa süreli bir çözüm arıyorsanız bu maske size uygun olabilir fakat eğer uzun süreli bir çözüm istiyorsanız yıpranmış saç için maskenin içeriğinde keratin olması gerektiğini bilmelisiniz.

 

 

 

 

Keratin proteini olmayan yıpranan saç için maske size uzun süreli bir çözüm sağlamaz. Peki, keratin proteinini nerede bulabilirsiniz? Bu konuda çok fazla aramanıza ve uğraşmanıza gerek yok çünkü Liquid Keratin Yıpranmış Saç İçin Maske saç bakım uzmanları tarafından hazırlanmış ve tamamen organik bir şekilde üretilerek sizin hizmetinize sunulmuştur. Yıpranmış saç için maskeleri hazırlamaktan ve aramaktan sıkıldıysanız ama evde tamamen doğal olan ürünler ile hazırlanmış maske kullanmak istiyorsanız Liquid Keratin Yıpranan Saç İçin Maske  saçınıza ve size en uygun ürün olacaktır.

 

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır