Yağlı Saçlar İçin Bakım

YAĞLI SAÇLAR İÇİN BAKIM

 

Bu yazımızda saçları hızlı yağlanan erkekler ve kadınlara yararlı yağlı saçlar için bakım yöntemlerinden bahsedeceğiz.

Saçlar, erkekleri de kadınları da bakımlı ve temiz gösteren en önemli bölgedir. Saçları sürekli yağlı olan insanlar ise pis bir görüntüde olmaktan korktukları için sürekli yağlı saçlar için bakım yöntemlerini denerler. Biz bu konuda kesinlikle bitkisel çözümleri tavsiye ediyoruz. Çünkü doğal olmayan, içerisine kimyasal maddelerin girdiği yağlı saçlar için bakım ürünleri hem erkekler de hem kadınlar da saçın bozulmuş yağ dengesini tamamen bozuyor. Bitkisel çözüm yolu olarak sirke hem temizleyici hem de antibakteriyel olduğu için güzel bir çözüm yolu olabiliyor.

 

 

 

 

 

Yağlı Saçlar İçin Bakım Önerisi – Elma Sirkesi

 

Elma sirkesi asetik asit içerdiği için, saç derisinin altında yer alan yağ bezlerinin pH oranını dengeler. Bu da aşırı yağ salınımını kontrol ederek saç derinizdeki yağ birikimini azaltır. Zaten yağlı saç denen bir şey yoktur. Saç derisindeki birikmiş yağ, saçlarınıza akarak saçlarınızı yağlandırır. Elma sirkesi ile yağ bezlerinin düzenli yağ salımı sonucu bu problem ortadan kalkar. Ayrıca yumuşak ve parlak saçların tadını çıkarmanız için güçlü bir saç toniği olarak da elma sirkesi oldukça faydalıdır.

 

 

 

 

 

Evinizde sadece elma sirkesinin bulunması bu bakım için yeterlidir. Bir bardak suda iki veya üç çorba kaşığı elma sirkeli karıştırın. Saçınızı hafif bir şampuanla yıkadıktan sonra, bu solüsyonu durulama suyu olarak kullanın. Birkaç dakika bekleyin ve daha sonra soğuk su ile yıkayın. Haftada iki veya üç kez tekrarlayın. Yaklaşık 2 hafta sonra ne kadar güçlü bir bakım yöntemi olduğunu göreceksiniz.

 

 

 

 

 

Bu yöntem yağlı saçlar için bakım yapmak isteyen erkeklerin ve kadınların sıkça tercih ettiği bir yöntemdir. Fakat etkisi çok güçlü olan bu yöntemin bir sorunu vardır. Sirkenin ağır kokusu insanları rahatsız etmektedir. Bu yüzden insanlar bu yağlı saçlar için bakım yönteminden biraz kaçmakta ve her zaman uygulayamamaktadır. Bu konuda yağlı saçlarınız için bakım setleri üretilmektedir. Bu setler tamamen doğal bir şekilde üretilirse saç derinizi en hızlı ve etkili bir şekilde iyileştirmektedir. Piyasada bu konu üzerine yoğun çalışmalar yürüten ve tamamen doğal üretim yapan Liquid Keratin markası bulunmaktadır. Tamamen doğal olduğu için her saç yapısına uygun Liquid Keratin - Yağlı Saçlar İçin Bakım Seti  erkekler içinde kadınlar içinde kullanılabilir. Hiçbir yan etkisi olmayan bu bakım seti saçınızdaki yağ problemini çözmekle yetinmez ayrıca saçınıza parlak, pürüzsüz ve hacimli bir görüntü kazandırır.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır