ATKUYRUĞU OTUNUN FAYDALARI

ATKUYRUĞU OTUNUN FAYDALARI

 

 

Bu makalemizde atkuyruğu bitkisi olarak bilinen “kırk kilit Otu”nun saça faydaları, saçı kaç cm uzattığı ve otu nerede bulabileceğiniz hakkında sizleri bilgilendireceğiz.

Şeklen atkuyruğuna benzediği için “Atkuyruğu bitkisi” adı verilmiş olan ot farklı yörelerde  “zemberek otu, kuş kuyruğu otu ve çam otu” olarak bilinse de asıl ismi “kırkkilit otu” dur. Nemli topraklarda ve bataklık alanlarda büyüyen atkuyruğu bitkisi (kırk kilit otu), ülkemizde oldukça fazla yetiştirilebilmektedir.

Atkuyruğu bitkisi saç bakım sektöründeki ürünlerde çok fazla kullanılmaktadır. Atkuyruğu bitkisi şampuanların içeriğinde kullanılır ve şampuanın saçı güçlendirmesi ve saç dökülmelerini önlemesi amaçlanır. Bitkinin içerisinde bulunan silisik asit deri, saç ve tırnaklardaki problemleri çözer, saçı besler ve saçın uzamasını yardımcı olur. Normalde saçlar her ay ortalama1 buçuk cm kadar uzar.  Atkuyruğu şampuanları ise saçın her ay 2 buçuk 3 cm uzamasını sağlar.

            Saç dökülmesi problemi yaşayan insanlar, atkuyruğu bitkisi ile farklı bitkileri karıştırarak saçlarına özel kür yapabilirler. Bu bitkinin hiçbir yan etkisi yoktur sadece bu kürleri yapmak biraz meşakkatlidir. Çünkü kür için kullanacağınız bitkilerin doğru zamanda toplanmış olması ve her bitkinin kendine uygun koşullarda ayrı ayrı kurutulmuş olması gerekiyor. Üstelik tüm bu bitkilerin doğru çeşidini bulmak gerekmektedir. Atkuyruğu bitkisi, bir diğer adıyla kırk kilit otunun ülkemizde 7 çeşidi vardır ve doğru çeşidini bulmadığınız sürece saçınıza bir etkisi olmaz.

 

 

 

kırkkilid otu at kuyruğu şampuanı

 

 

 

            Bu açıdan saç bakım kürü için alacağınız her bir bitkiyle uğraşıp evinizde kendiniz hazırlamak yerine saç bakım uzmanları tarafından hazırlanmış ve en sağlıklı şekilde üretilmiş atkuyruğu içerikli şampuanları kullanabilirsiniz. Bu konu da en çok bilinen Atkuyruğu şampuanlarının, saçın uzamasına etkisi çok güçlüdür. Keratin ve atkuyruğu bitkisinin karışımı ile üretilmiş şampuan saçı besleyerek saç dökülmesini yavaşlatır ve yeni saç oluşumu için kökleri tetikler üstelik kepek oluşumunu yüksek oranda engeller.

 

 

 

at kuyruğu şampuanı kırk kilid otu

 

 

 

            Fakat bu şampuanların saçınıza etki edebilmesi için ürün üretiminde kullanılan bitkilerin tamamen katıksız, saf ve doğal olması önemlidir. Bu konuda Liquid Keratin Saç bakım ürünleri en çok tavsiye edilen ürünlerdir. %100 doğal içeriği ile atkuyruğu şampuanı saçınızın güçlenmesini sağlamak ve dökülmesini önlemek ile kalmaz içeriğindeki diğer doğal bitkisel yağlar ve vitaminler sayesinde kuru, mat, sert ve zor taranan saçlarınızı nemlendirerek saçlarınızı yumuşacık yapar.

 

 

 

at kuyruğu şampuanı kırkkilid otu

 

 

 

Saç uzaması veya dökülmesi gibi bir probleminiz varsa ve bu problemlere çözüm ararken aynı zamanda hacimli, kalın ve canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız Liquid Keratin Şampuanları tam sizin için üretilmiştir. Atkuyruğu şampuanın içeriğindeki tamamen organik olan keratin proteini saçınızı çok daha fazla güçlendirir, uzatmasını sağlar ve problemlerinizi tamamen çözer. Şampuanın yanında saç kırıklarınız için Liquid keratin serumunu ve dip bakım yağını kullanarak şampuanı kullanabilirsiniz. Bu ürünlerin hepsini birlikte kullanmanızı tavsiye ederiz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır