ATKUYRUĞU BİTKİSİ

 ATKUYRUĞU BİTKİSİ

 

Bu yazımızda sizlere bitkisinin saça faydaları, saçı kaç cm uzattığı ve bu bitkiyi nerede bulabileceğiniz hakkında bilgi vereceğim.

Yapısı itibariyle atkuyruğuna benzediği için “Atkuyruğu otu” denilen bitki farklı yörelerde  “zemberek otu, kuş kuyruğu otu ve çam otu” olarak bilinse de asıl ismi “kırkkilit otu” dur. Nemli topraklarda ve bataklık alanlarda büyüyen atkuyruğu bitkisi (kırkkilit otu), ülkemizin birçok yerinde yetiştirilmektedir.

Atkuyruğu bitkisi, çoğu insanın bilmediği, bilen insanların ise vazgeçemediği mucizevî bir ottur. Atkuyruğu bitkisi şampuanlara eklenerek saçı güçlendirmesi ve saç dökülmelerini önlemesi amaçlanır. İçerisinde bulunan silisik asit sayesinde deri, saç ve tırnaklardaki problemleri çözer, saçı besler, saçın uzamasını sağlar ve kepek oluşumunu engeller.

            Saç dökülmesi problemini yaşayan insanlar, atkuyruğu bitkisi ile çeşitli karışımlar yaparak saçlarına her gün uygulayabilirler. Bu bitkinin hiçbir yan etkisi yoktur fakat bu karışımları yapmak biraz meşakkatlidir. Çünkü bu karışımların içerisine koyacağınız bitkilerin işe yaraması için doğru seçimler yapmalısınız. Kullanacağınız tüm bitkilerin doğru zamanda toplanmış olması ve her bitkinin kendine uygun koşullarda kurutulmuş olması gerekiyor. Bazı bitkiler yaz mevsiminin başında toplanırken, bazı bitkiler yaz mevsiminin sonunda toplanmaktadır. Bazı bitkiler güneşte, bazı bitkiler karanlıkta, bazı bitkiler ise gölgede kurutulmalıdır. Üstelik tüm bu bitkilerin doğru çeşidini bulmak gerekmektedir. Örneğin atkuyruğu bitkisi, bir diğer adıyla kırkkilit otunun sadece ülkemizde 7 çeşidi vardır. Bu çeşitler içinden hangi çeşidin saç bakımında kullanıldığını bulmanız gerekmektedir. Tüm bu niteliklere bağlı olarak kürün etkisi büyük oranda değişmektedir.

 

 

at kuyruğu şampuanı kırkkilid otu

 

 

 

            Bu bakımdan bitkisel saç bakım kürlerini evinizde kendiniz hazırlamak yerine saç bakım uzmanları tarafından hazırlanmış, saçınıza en doğru, en uygun ve en sağlıklı şekilde üretilmiş saç bakım ürünlerini kullanabilirsiniz. Bu konu da en çok bilinen Atkuyruğu şampuanlarının, saçın uzamasına etkisi çok güçlüdür. Normalde saçlar her ay ortalama1 buçuk cm kadar uzar.  Atkuyruğu şampuanları ise saçın her ay 2 buçuk 3 cm uzamasını sağlar. Ayrıca keratin ve atkuyruğu bitkisinin karışımı ile üretilmiş şampuan saçı besleyerek saç dökülmesini yavaşlatır ve yeni saç oluşumu için kökleri tetikler.

 

 

at kuyruğu şampuanı kırk kilid otu

 

 

 

            İçeriğinde at kuyruğu bitkisi yani kırkkilit otu bulunan şampuanların saçınıza etki edebilmesi ve problemlerinizi çözmesi için üretimde kullanılan bitkilerin tamamen katıksız, saf ve doğal olması önemlidir. Bu konuda Liquid Keratin Saç bakım ürünleri en güvenilir ürünlerdir. Tamamen doğal içeriği ile saçınıza çok güçlü etki eder. İçerisindeki atkuyruğu bitkisi ile saçınızın güçlenmesini sağlamak ve dökülmesini önlemek ile yetinmez. İçeriğindeki diğer doğal bitkisel yağlar ve vitaminler sayesinde kuru, mat, sert ve zor taranan saçlarınızı nemlendirerek parlak ve pürüzsüz bir görüntü almasını sağlar.

 

 

 

kırkkilid otu at kuyruğu şampuanı

 

 

 

Eğer saç uzaması veya dökülmesi gibi bir probleminiz varsa ve bu problemlere çözüm ararken aynı zamanda hacimli, kalın ve canlı saçlara sahip olmak istiyorsanız Liquid Keratin Şampuanları tam sizin için üretilmiştir. Şampuanın içeriğindeki tamamen organik olan keratin proteini ve atkuyruğu

, şampuanın saçınızı güçlendirmesini ve uzatmasını sağlayacak ve problemlerinizi tamamen çözecektir. Şampuanın yanında yıpranmış saçlarınız için Liquid keratin serumunu ve dip bakım yağını kullanarak şampuanın etkisini 3 kat güçlü hale getirebilirsiniz. Bu ürünlerin her biri organic sertifikalı ürünlerdir.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır