ATKUYRUĞU OTU VE ŞAMPUANI NEDİR?

 

 ATKUYRUĞU OTU VE ŞAMPUANI NEDİR?

 

 

Bu yazımızda sizlere atkuyruğu otunun ne olduğu, saça faydaları, saçı kaç cm uzattığı ve bu bitkiyi nerede bulabileceğiniz hakkında bilgi vereceğim.

Halk arasında kırk kilit olarak bilinen bitkiye aslında yapısı itibariyle atkuyruğuna benzediği için “Atkuyruğu otu” ismi verilmiştir. Halk arasında  “zemberek otu, kuş kuyruğu otu ve çam otu” olarak da bilinmekte olan bitkinin asıl ismi “atkuyruğu otu” dur. Atkuyruğu otunu, çoğu insan bilmese de bilen insanların vazgeçemediği ve sürekli kullandığı bir bitkidir. Atkuyruğu otu şampuanların içinde bulunan bir bitkidir. Saçı güçlendirme ve saç dökülmelerini önleme özelliği sayesinde saç bakım uzmanlarının önerdiği bir bitki türüdür. İçerisinde bulunan silisik asit sayesinde deri saçı besleyerek saçın uzamasını sağlar ve kepek oluşumunu önler.

 

 

at kuyruğu otu ve şampuanı

 

 

            Saç dökülmesi problemi yaşayan insanlar, atkuyruğu otunu aktarlardan satın alarak istedikleri şekilde kullanabilirler. Bu bitkinin hiçbir yan etkisi yoktur fakat bu bitkinin ülkemizde 7 çeşidi bulunmaktadır. Saç için uygun olan çeşidini bulmak biraz zordur. Ayrıca at kuyruğu otunun doğru zamanda toplanmış olması ve her bitkinin kendine uygun koşullarda kurutulmuş olması gerekiyor. Tüm bu niteliklere bağlı olarak bitkinin etkisi büyük oranda değişmektedir.

 

 

at kuyuruğu otu ve şampuanı nedir

 

 

 

            Bu bakımdan atkuyruğu otu ile karışımlar hazırlamak yerine saç bakım uzmanları tarafından hazırlanmış, saçınıza en iyi gelecek şekilde üretilmiş saç şampuanları kullanabilirsiniz. Bu konu da en çok bilinen Atkuyruğu otu şampuanlarının, saçın uzamasına etkisi çok güçlüdür. Normalde saçlar her ay ortalama1 buçuk cm kadar uzar.  Atkuyruğu şampuanları ise saçın her ay 2 buçuk 3 cm uzamasını sağlar. Ayrıca keratin ve atkuyruğu bitkisinin karışımı ile üretilmiş şampuan saçı besler, saç dökülmesini durdurur ve yeni saç oluşumu için kökleri uyarır.

 

 

at kuyruğu şampuanı kırk kilid otu

 

 

 

            Atkuyruğu otu yani kırkkilit bitkisi içerisine eklenmiş şampuanların saçınızda etkili olabilmesi ve problemlerinizi çözebilmesi için üretimde kullanılan bitkilerin tamamen katıksız, saf ve doğal olması gerekir. Bu konuda Liquid Keratin Saç bakım ürünleri en güvenilir ürünlerdir. Tamamen doğal içeriği ile saçınıza çok güçlü etki eder. İçerisindeki atkuyruğu otu ile saçınızın güçlenmesini sağlamak ve dökülmesini önlemek ile yetinmez. İçeriğindeki diğer doğal bitkisel yağlar ve vitaminler sayesinde kuru, mat, sert ve zor taranan saçlarınızı nemlendirerek saçınıza parlak ve pürüzsüz bir görüntü verir.

 

 

kırkkilid otu at kuyruğu şampuanı

 

 

 

Piyasada yer alan ve saç uzaması, saç dökülmesi gibi problemlere çözüm bulan aynı zamanda hacimli, kalın ve canlı saçlara kavuşturan Liquid Keratin Şampuanları tam sizin için üretilmiştir. Şampuanın içeriğinde tamamen organik olan keratin proteini ve atkuyruğu otu şampuanın saçınızı güçlendirmesini ve uzatmasını sağlayacak ve problemlerinizi tamamen çözecektir. Şampuanın yanında yıpranmış saçlarınız için Liquid keratin serumunu ve dip bakım yağını kullanarak şampuanın etkisini 3 kat güçlü hale getirebilirsiniz. Bu ürünlerin her biri Türk ve Uluslar arası pantentli ürünlerdir.

 

At kuyruğu şampuanı hakkında daha fazla bilgi almak için "At Kuyruğu Şampuanını"  adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır