Saç Uzatma İlacı

Saç Uzatma İlacı

 

 

Kadınlar kendilerini güzel gösteren en önemli parçalarının saçları olduğunu düşünür. Erkeklerin ise makyajı; saçı ve sakalıdır derler. Bu yüzden erkek olsun kadın olsun herkes dolgun, hacimli ve uzun saçları olsun ister ve saç uzatma ilacı olarak bir sürü zararlı kozmetik ilaç kullanırlar. Maalesef bu kozmetik ilaçların içindeki zararlı kimyasal maddeler saça daha çok hasar bırakır. Bu ürünler silikon ve paraben içerdiği için saç uzatma ilacı olması imkânsızdır. Çünkü içinde bulunan bu maddeler saç derisine zarar verir, derideki gözenekleri tıkar ve bunun sonucunda saç derisi nefes alamaz hale gelir. İlaç kullanımından sonra saçta ortaya çıkan kırılmalar, kopmalar ve uzama problemleri formaldehit ve benzeri kimyasal maddelerin yan etkileridir.

 

 

saç uzatma ilacı

 

 

 

Saçlar sadece kozmetik ürün kullandığınız zaman yıpranmaz, çok fazla işlem gören saçlarda yıpranır. Örneğin üst üste saç boyama, röfle, ombre, fön, pres maşa gibi işlemlerde saçınızda büyük hasarlar oluşturarak saçınızın küsmesine sebep olur. Eğer saç uzatma ilacı kullanmak istiyorsanız ve aynı zamanda saçlarınızın hacimli, canlı ve kalın gözükmesinden de vazgeçemiyorsanız bitkisel karışımlardan oluşan saç uzatma ilaçlarına yönelmelisiniz. Mesela Hindistan cevizi yağı, atkuyruğu bitkisi, argan yağı ve vitaminler hızlı saç uzatmada güçlü etki eder: Bu bitkilerden oluşan Evde saç uzatma ilacı olarak bir tarif verebiliriz.

 

 

 

 

Saç Uzatma İlacı - Hindistan Cevizi Yağı ve Keten Tohumu Yağı

 

%100 doğal Hindistan cevizi yağının kıvamı yoğun olduğu için oda sıcaklığından yüksek bir sıcaklıkta bekletin hatta mikrodalga fırını olanların fırında eritmesini tavsiye ederiz. Hindistan cevizi yağı eridikten sonra iki çay kaşığı kadar keten tohumu yağı ile 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağını karıştırarak saç köklerinden uçlarına doğru sürün. Bu şekilde saç diplerinden uçlarına kadar bakım yapmış olacaksınız.

 

 

 

 

 

Hem bitkisel hem de organik olan bu saç uzatma ilacı maalesef ki bir yerden sonra saçınıza yetmiyor çünkü saçınızın hızlı uzaması için asıl ihtiyacı olan şey keratin proteinidir. Saç uzatma ilacının saçınıza keratin takviyesi yapması gerekiyor çünkü saçınızın 4/3’ü keratin proteininden oluşuyor. Bu yüzden bitkisel karışımları uygulamak yerine hem keratin proteinini içinde bulunduran saf, doğal ve katkısız keratin saç uzatma ilaçlarını satın almalısınız.

 

 

 

 

Eğer sizde saç uzatma ilacı kullanırken saçınız gür, hacimli ve dolgun görünsün aynı zamanda sağlığını da kaybetmesin istiyorsanız Liquid Keratin - Hızlı Saç Uzatma Setini   denemenizi öneririz. Hızlı saç uzatmak için üretilen Liquid Keratin - Hızlı Saç Uzatma Setleri  oldukça kaliteli ve sağlıklıdır. Organic sertifikası olan Liquid Keratin - Hızlı Saç Uzatma Setleri herkesin bütçesine uygun çeşitleriyle hizmete sunulmaktadır.

 

Hızlı Saç Uzatma ile ilgili diğer makalemiz, Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri inceleyebilirsiniz.

 

İlgili Ürünler

%23YENİ

Keratin Hızlı Saç Uzatan 3'lü Set

374.00 TL 486.20 TL
%23YENİ

Keratin Hızlı Saç Uzatma Ultra Set

569.00 TL 739.70 TL
%23YENİ

Keratin Hızlı Saç Uzatan 4'lü Set

475.00 TL 617.50 TL
%23YENİ

Hızlı Saç Uzatma 5'li Set

569.00 TL 739.70 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Seti (6x20ML)

399.00 TL 518.70 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır