Saç Uzatma Formülleri

Saç Uzatma Formülleri

 

 

Her kadın ve her erkek saçları güzel gözüksün, parlak, kalın ve uzun saçları olsun ister ve bu isteklerinin karşılığında hızlı saç uzatabilmek için kozmetik ürünlerin içinde bulunan saç uzatma formüllerine güvenirler. Maalesef bu kozmetik ürünlerin içindeki kimyasal maddeler saçı yıpratır. Bu kozmetik ürünlerin kullanımı sonucu saçlar kırılmaya başlar ve hiç uzamaz hale gelir. Çünkü bu kozmetik ürünlerin içinde yer alan saç uzatma formülleri formaldehit ve benzeri kimyasal maddeleri içermektedir. Ayrıca bu saç uzatma formülleri sülfat ve tuz içerdiği için saçı hızlı uzatmanın aksine saç derisine zarar verir, derideki gözenekleri tıkar ve bunun sonucunda saç kan devir daiminden beslenemez. Besinsiz kalan saç yıpranmaya mahkûm olur.

 

 

 

 

 

Tabi ki saçlar sadece kozmetik ürünlerinin içindeki saç uzatma formüllerinden yıpranmaz, çok fazla ısıl işlem gören saçlarda yıpranmaya başlar. Örneğin; üst üste saç boyama, röfle, ombre, fön, pres maşa gibi saç şekillendirme işlemleri de saçta büyük hasarlar oluşturarak saçınızın uzamamasına sebep olur.

 

 

 

 

Eğer hızlı saç uzatmak istiyorsanız ve aynı zamanda saçlarınızın hacimli, canlı ve kalın gözükmesinden de vazgeçemiyorsanız bitkisel saç uzatma formüllerine yönelmelisiniz. Hindistan cevizi yağı, atkuyruğu bitkisi, argan yağı ve bazı vitaminler hızlı saç uzatmayı güçlü etkiler. Evde hızlı saç uzatma yöntemi olarak bitkisel saç uzatma formülü verecek olursak bu kesinlikle Hindistan cevizi yağı ve keten tohumunun karışımdan oluşacak tarif olabilir.

 

 

saç uzatma formülü

 

 

 

Saç Uzatma Formülü - Hindistan Cevizi Yağı ve Keten Tohumu Yağı

%100 doğal hindistan cevizi yağının kıvamı yoğun olduğu için 1 yemek kaşığı hindisan cevizi yağını oda sıcaklığından yüksek bir sıcaklıkta bekletin hatta mikrodalga fırını olanların fırında eritmesini tavsiye ederiz. Hindistan cevizi yağı eridikten sonra iki çay kaşığı kadar keten tohumu yağı ile karıştırarak saç köklerinden uçlarına doğru masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde saç uzatma formülü kökten uca tüm saça nüfuz etmiş olacaktır.

 

 

saç uzatma formülü

 

 

 

Saçınızın uzamasını sağlayan bu saç uzatma formülü saçlarınızı besleyerek hacimli ve güçlü saçlara sahip olmanızı da sağlar. Fakat maalesef ki bu bitkisel formüller bir yerden sonra yetersiz kalıyor çünkü saçın asıl ihtiyacı olan keratin proteini içermiyor. Bildiğiniz üzere saçınızın 4/3’ü keratin proteininden oluşuyor. Bunun içinde saç uzatma formülünün aslında saçınıza keratin takviyesi yapması gerekiyor. Bu tarz bitkisel karışımlardan oluşan saç uzatma formüllerini kullanmak yerine hem keratin proteinini hem de bu tarz saça parlaklık veren bitkisel karışımları içinde bulunduran saf, doğal, katkısız keratin saç bakım ürünlerini satın almanızı öneririz.

 

 

 

Liquid Keratin - Hızlı Saç Uzatma Setleri  hızlı saç uzatmak için alanında uzman kişiler tarafından geliştirilmiş saç uzatma formülünü içinde bulundurur. Organic sertifikası olan Liquid Keratin - Hızlı Saç Uzatma Setleri   herkesin bütçesine uygun çeşitleriyle hizmete sunulmaktadır. Eğer sizde saçınıza en uygun saç uzatma formülünü arıyorsanız bu seti kullanın.

 

Hızlı Saç Uzatma ile ilgili diğer makalemiz,  Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri  inceleyebilirsiniz.

 

İlgili Ürünler

%23YENİ

Keratin Hızlı Saç Uzatan 3'lü Set

374.00 TL 486.20 TL
%23YENİ

Keratin Hızlı Saç Uzatma Ultra Set

569.00 TL 739.70 TL
%23YENİ

Keratin Hızlı Saç Uzatan 4'lü Set

475.00 TL 617.50 TL
%23YENİ

Hızlı Saç Uzatma 5'li Set

569.00 TL 739.70 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır