Saç Uzatma Spreyi

Saç Uzatma Spreyi

  

İnsanlar hep güçlü ve uzun saçlara sahip olmak ister çünkü saç insanı güzel veya yakışıklı gösteren vücudumuzun en önemli aksesuarıdır. Bazen kuaför işlemlerinden bazen kendi saçımızı hor kullanmaktan kaynaklı saçımız uzamamaya başlar. İnsanlar saçları çok fazla kırılmaya başladıktan sonra saçlarının tekrar eski sağlıklı haline dönmesi için çeşitli kozmetik saç uzatma spreyleri kullanırlar. Maalesef bu saç uzatma spreylerinin içindeki kanserojen maddeler saçı yıpratır. Bu spreylerin kullanımı saçlarda kırılmalara ve kopmalara sebep olur. Çünkü bu saç uzatma için spreyler, SLS sülfat, paraben ve benzeri kimyasal maddeleri içerir. Saçı uzatmak yerine saç derisine zarar veren bu spreyler, saç derisindeki gözenekleri tıkar ve bunun sonucunda saç nefes alamaz. Havasız kalan saç kırılmaya ve uzamamaya başlar.

 

 

 

 

 

Çok fazla ısıl işlem gören saçlarda yıpranmaya başlar. Örneğin; üst üste saç boyama, röfle, ombre, fön, pres maşa gibi saça yüksek ısı veren ve kimyasal madde içeren her şey saçta büyük hasarlar oluşturarak, saçın uzamasını engelleyen dış etmenlerdir.

 

 

 

 

 

Bu dış etmenlere çözüm olarak üretilen Saç uzatma için spreylerinin içinde bulunan; hindistan cevizi yağı, atkuyruğu bitkisi ve argan yağı gibi yağlar saça en güçlü etki eden yağlardır. Ama bu yağlar da bir yerden sonra yetersiz kalıyor çünkü asıl saçın ihtiyacı olan keratin proteini hiçbir bitkide yeterli ölçüde bulunmuyor. Bildiğiniz üzere saçınızın 4/3’ü keratin proteininden oluşuyor. İşte bu yüzden saçınızı uzatmak için kullanacağınız saç uzatma spreylerinin içinde yeterli miktarda keratin proteini olmalıdır. Yukarıda bahsettiğimiz bitkisel yağlar yerine saf, doğal, katkısız keratinden üretilen kaliteli saç uzatma spreylerini kullanmak sizin için en doğrusudur.

 

 

 

 

Organic sertifikasına laboratuvar testlerinden geçerek sahip olan içerisinde saç uzatma şampuanı, saç uzatma bakım yağı, saç uzatma iksiri ve saç uzatma serumunu ve saç uzatma spreyini barındıran Liquid Keratin - Hızlı Saç Uzatma Seti tamamen doğal ve saçınız için sağlıklı keratin saç uzatma ürünleridir. Eğer sizde hızlı saç uzatmak isterken aynı zamanda saçınız yıpranmasın, kullandığınız saç uzatma spreyleri aynı zamanda saçınızı parlak ve güçlü göstersin istiyorsanız kesinlikle bu seti deneyin. Liquid Keratin - Hızlı Saç Uzatma Seti   saç uzatma spreylerinden çok daha etkili, basit ve kullanışlıdır.

 

Hızlı Saç Uzatma ile ilgili diğer makalemiz,  Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri  inceleyebilirsiniz.?

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır