evde keratin bakım seti

Keratin Bakım Seti

Artık hemen hepimiz biliyoruz ki keratin bakımı saça garantili bir şekilde en iyi gelen bakım türü. Bu yüzden sizlere bugün keratin bakım setlerinden ve nasıl uygulandığından bahsedeceğiz.

Saçımız güzel görünsün ve bizi yansıtsın isteriz hepimiz. Bu yzden bir çok işlem uygularız ve en sonunda saçımız yıpranır. Fakat sorunun temeline indiğimizde şunu biliyoruz ki, saçımızdaki keratin proteini eksilince veya yıpranınca aslında saçlarımız yıpranıyor. Bu yüzden gerekli olan tek şey keratin bakımı.

Keratin bakımını yapmak istiyoruz ama tek başına keratin bakımı yeterli olmuyor. Bunun için keratin bakım seti almak gerekiyor. Çünkü keratin bakım seti içindeki şampuan saçları temizliyor, krem nemlendiriyor. Bunun gibi keratin bakım seti içeriğindeki tüm ürünlerin kendi başlarına işlevleri var. Bu yüzden tek bir ürün almak çoğu zaman yeterli etkiyi vermediği için keratin bakım seti almak daha akıl karı duruyor.

 

 

 

 

 

 

Keratin Bakım Seti Nasıl Kullanılır?

 

Keratin Bakım Seti kullanımına başlarken saçlarınızı doğal keratin şampuanla ve sıcak suyla iki defa yıkadıktan sonra havlu ile saçınızın suyunu alın. (Saçlarınızın hafif ıslak kalması ürün etkisi açısından bir sakınca yapmaz.) Keratin bakım setinde ilk önce serumu uygulayın. Liquid Keratin Serumu saç diplerine değmeyecek şekilde tüm saçınıza bolca sürün ve 5 - 6 saat  kadar bekletin. Bu esnada saçınızın birbirine yapışmaması için 5 dakikada bir tarakla tarayarak saçınızın düz bir şekilde kurumasına yardımcı olun. Saçınız kurudukça sert bir görünüm alacaktır, bu normaldir, durulanınca ve maske yapılınca düzelecektir. Bu esnada saçınızı toplamayın ve sarmayın ve ıslakken üzerine asla yatmayın. 5-6 saat sonra sadece ılık suyla bir iki defa durulayın.

 

 

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır