Liquid Keratin Nedir?

Liquid Keratin Nedir?

 

Boya, ombre, oryal, röfle, fön, maşa, pres gibi işlemler sonucunda saçlarınız yıpranacaktır. Yıpranan saçlarınız için doğal olarak elde edilen liquid sıvı keratin saçlarınızı yeniden onaracak ve canlandıracaktır. Yıpranmış ve kırılgan saçların. Saçların bakımında sıvı keratin yani liquid keratin  proteinleri çok önemlidir.

 

 

 

 

 

Hasarlı saçları onarımı için dünyada şu an keratinlerden daha iyi saç onarıcı bir madde veya yöntem bulunmamaktadır.

Piyasada bir çok keratin markası bulunmaktadır. Maalesef bunların bir çoğu saçlarınızı onararak yeniden yapılandırmasını sağlamaz. Bu faydasızlığın sebebi ise  ürünlerin içerisindeki sentetik ve silikonlu içeriklerinden kaynaklanmaktadır. Keratinler , bu sentetikler yüzünde  saçın hasarlı ve kırık noktalarına ulaşamadıklarından etkileri kalıcı olmamaktadır.

 

 

 

 

 

Liquid Keratin sentetik ve kimyasal içermeyen sıvı keratinler de durum çok farklı olmaktadır. Saça sürüldüğü andan  itibaren su moleküllerin taşıma özelliği sayesinde en ufak hasarlı ve kırık  noktalara kadar ulaşarak nüfuz etmesi sağlanır. Suyun buharlaşması ile yalın kalan keratin proteinleri saça kolayca yerleşir, bir nevi saça enjekte olurlar, diğer sentetik ve bitkisel maddeler gibi yıkandıkça suyla birlikte akmazlar.

 

 

 

 

 

Sıvı keratin diğer adıyla likit keratin saçın hasarlı noktalarına nüfuz ederek her bir saç telininin yüzeyinde bir film şeridi  gibi incecik bir tabaka oluşturarak saçlara hacim ve dolgunluk işlemlere karşı direnç ve güçlendirme, kırık ve yıpranmış saçlara onarma kabaran saçları yatıştırma  kolay tarama, parlaklık  kazandırarak pürüzsüz ve ipek gibi  saçlara sahip olabilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır