Yağlı Saçlar

YAĞLI SAÇLAR

Bu yazımızda yağlı saçları yüzünden problem yaşayan insanlar için tavsiyeler vereceğiz.

Öncelikle yağlı saç diye bir şey yoktur. Saç yağ barındırmaz, saç derisi sebum üretir. Sebum, derimizin altında bulanan yağ bezlerinin, vücudumuzu korumak için salgıladığı bir maddedir. Saç yağlanması ise bu sebumun saç tellerine doğru yayılmasıyla gerçekleşir. Peki, bunun bir çözümü yok mudur? Tabi ki var.

 

 

 

 

 

Yağlı saçların asıl çözümü saç derisinin tedavi edilmesidir. Saç derisinin yağ ve protein dengesini bozan zararlı her şeyden uzak durmalısınız. Bu zararlı etmenlerden birisi saçınızı sürekli yıkamaktır çünkü siz derideki sebumu yıkadıkça yağ bezleri saç derisinin korumasız kaldığını düşünecek ve daha fazla sebum üretmeye başlayacaktır. Bunun sonucunda yağlı saçlar daha çok yağlanmaya başlayacaktır.

 

 

 

 

 

Sürekli yıkamanın yanında saçınızı yıkarken kullandığınız saç bakım ürünlerini de doğru seçmelisiniz. Kozmetik mağazalarından veya marketlerden aldığınız birçok ürün paraben, silikon, sentetik ve benzeri kimyasal maddeler içermektedir. Bu kimyasallar, saç derinizdeki tüm dengeyi bozar. Bu yüzden yalnızca yağlı saçlar için değil saç ve saç derinizin sağlığı için, saçlarınızı erken kaybetmemek için tamamen doğal saç bakım ürünlerini kullanmalısınız. Bunun için piyasada çeşitli yağlı saçlara özel ürünler pazarlanmaktadır. Bu ürünlerin içeriğine baktığınız zaman yine kimyasal maddeler görebilirsiniz. Piyasada %100 doğal ürün bulmak çok zordur, bulabileceğiniz ürünler ise çok pahalı olduğu için satın almakta güçlük yaşanmaktadır.

 

 

 

 

 

Yağlı saçlar için internet sitelerinden hem doğal hem ucuz ürün bulma ihtimali daha yüksektir fakat biraz güven problemi yaşanıldığı için insanlar internetten alışveriş yapmaktan korkabilir. Bunun için internet firmasının sitesinde yer alan belgelere bakabilirsiniz. Bu belgeler içerisinde organic sertifikası bulunuyorsa yağlı saçlarınız için tamamen doğal bir ürün buldunuz demektir. Laboratuar testlerinden geçmiş olması da güven veren bir özelliği olacaktır. Birde ürün patent sahibi ise hiç tereddüt etmeden yağlı saçlarınıza saç bakımınızı yapabilirsiniz.

 

 

 

 

 

Liquid Keratin her bütçeye uygun ürünleriyle herkese hizmet verebilmektedir. Yağlı saçlarınız için en doğru tercih Liquid Keratin-Yağlanan Saç Bakım Seti olacaktır.

İlgili Ürünler

%23YENİ

Yağlanan ve Kepeklenen Saç Bakım Seti

374.00 TL 486.20 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır