Keratin Bakım Sonrası Şampuan

Keratin Bakım Sonrası Şampuan

 

 Bu yazımızda keratin bakım sonrası şampuan olarak hangi markayı kullanmanız gerektiği ve keratin bakımı sonrası şampuan önerisi gibi konularda sizlere yardımcı olmaya çalışacağız.

Kuaför ortamlarında keratin bakım adı altında birkaç çeşit bakım yapılmaktadır. Bu bakımların en başında ağır kimyasallarla saçları düzleştirme amacıyla yapılan keratin bakımdır.  Birçok kişi tarafından brezilya fönü olarak ta bilinen bu uygulama kuaför sektöründe kullanıcılara masum göstermek için keratin bakım adı verilmektedir. Kuaför ortamlarında yapılan bu; keratin bakım sonrası şampuan olarak keratin içerikli ve sülfatsız şampuan kullanılması gerekir. Çünkü saçlarda oluşan parlaklık ve düz saçların daha uzun süre kalıcı olmasına ve saçlarda oluşan hasarın onarılmasında oldukça etkili olacaktır. Uzmanlar brezilya fönü gibi bakımlar sonrası muhakkak sülfatsız şampuan kullanmalarını önermektedir. Piyasa da bulunan herhangi sülfat içeren şampuan kullanım sonrası saçlarda bulunan etkinin kısa sürede geçtiğini ve saçlarının yıprandığını görürsünüz.

 

 

 

 

 

 

 

Saf keratin proteinleri ile yapılan diğer bir keratin bakım uygulamasının ise  düzleştirme etkisi yoktur. Fakat, yıpranmış, yanmış, kırılmış, mat, cansız, ince telli, dökülen saçlarda keratin bakım yaparak saçların onarmaktadır. Bu keratin bakım sonrası şampuan olarak da keratin içerikli sülfatsız şampuan kullanmak şarttır.

Keratin bakım sonrası şampuanları sadece saça uygulanan keratin bakımları sonrası değil her duş zamanında kullanmayı alışkanlık haline getirmeliyiz. Çünkü piyasada bir çok şampuanın içerisin de sülfat, paraben, silikon, tuz gibi kimyasallar içermektedir. Bu kimyasallar hem saçınızı hem de saç derisine zarar verir. Saçlarınızın yıpranmasında, mat, elektriklenmiş, cansız görülmesinde, kırılmasında, dökülmesinde etkilidir. Ayrıca saç derisinde kaşıntı, kızarıklık, kepek hatta egzama gibi rahatsızlıkların oluşmasına etken olabilmektedir. Bu nedenle sülfatsız şampuanları “ keratin bakım sonrası şampuan ” olarak kullanmak yerine doğal günlük şampuanımız olarak kullanmalısınız.

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır