Saç Uzatma Teknikleri

Saç Uzatma Teknikleri

 

 

Saçına önem gösteren her insan kalın ve uzun saçları olsun ister ve bu yüzden kozmetik mağazalardan bir sürü hızlı saç uzatma teknikleri bularak saçlarına uygularlar. Maalesef bu kozmetik ürünlerin içindeki kanserojen maddeler saçı yıpratır. Bu saç uzatma tekniklerinin kullanımı saçlarda kırılmalara ve kopmalara sebep olur. Çünkü bu kozmetik ürünler saça zarar veren formaldehit ve benzeri kimyasal maddeleri içeren serumlar, kremler ve şampuanlardır. Bu saç bakım ürünleri, SLS sülfat ve silikon içerdiği için en basit saç uzatma tekniği olarak görünse de amacının aksine saç derisine zarar verir, derideki gözenekleri tıkar ve bunun sonucunda saç kan devir daiminden beslenemez. Besinsiz kalan saç dökülmeye başlar.

 

 

 

 

 

Kozmetik saç uzatma tekniklerinin dışında saçı yıpratan birçok dış etmen vardır. Mesela çok fazla ısıl işlem gören saçlarda yıpranmalar başlar. Örneğin; üst üste saç boyama, röfle, ombre, fön, pres maşa gibi saç şekillendirme işlemleri saçta büyük hasarlar oluşturarak saçınızın yanmasına sebep olur.

 

 

 

 

 

Saçlarınızın hacimli, canlı ve kalın gözükmesini isterken bir yandan da saçınızı uzatmaktan vazgeçemiyorsanız bitkisel saç uzatma tekniklerine yönelebilirsiniz. Hindistan cevizi yağı, atkuyruğu bitkisi, argan yağı ve bazı vitaminler hızlı saç uzatma tekniklerinin içerisinde yer alan ve çok güçlü etki eden maddelerdir. Evde hızlı saç uzatma yöntemi olarak bitkisel saç uzatma tekniği verecek olursak bu kesinlikle Hindistan cevizi yağı ve keten tohumunun karışımdan oluşur.

 

 

 

 

 

Hızlı Saç Uzatma Tekniği - Hindistan Cevizi Yağı ve Keten Tohumu Yağı

 

Malzemeler; 1 yemek kaşığı Hindistan cevizi yağı ve 2 çay kaşığı keten tohumu

 

%100 doğal hindistan cevizi yağının kıvamı yoğun olduğu için oda sıcaklığından yüksek bir sıcaklıkta bekletin hatta mikrodalga fırını olanların fırında eritmesini tavsiye ederiz. Hindistan cevizi yağı eridikten sonra iki çay kaşığı kadar keten tohumu yağı ile karıştırarak saç köklerinden uçlarına doğru masaj yaparak uygulayın. Bu şekilde saç köklerinden uçlarına kadar bakım yapmış olacaksınız.

 

 

 

 

 

Hindistan cevizi yağı saçlarınızı besler. Parlak ve gösterişli saçlara sahip olmanızı sağlayan bu tarif Hızlı saç uzatma tekniği olarak da kullanılır. Fakat maalesef ki bir yerden sonra bu teknikte yetersiz kalıyor çünkü saçın asıl ihtiyacı olan keratin proteini içermiyor. Bildiğiniz üzere saçınızın 4/3’ü keratin proteininden oluşuyor. Bunun için saç uzatma tekniğinin aslında saçınıza keratin takviyesi yapması gerekiyor. Yukarıda bahsettiğimiz gibi bitkisel saç uzatma tekniklerini kullanmak yerine hem keratin proteinini hem de saça güç veren bitkisel karışımları içinde bulunduran saf, doğal, katkısız, yeni nesil evde keratin saç bakım ürünlerini kullanmak sizin için daha kolay olacaktır.

 

 

 

 

Organic sertifikası olan Liquid Keratin - Hızlı Saç Uzatma Setleri herkesin bütçesine uygun çeşitleriyle hizmete sunulmaktadır. Eğer sizde saç uzatma tekniği arayışındaysanız ve saçınızın uzamasını sağlayan tekniğin aynı zamanda saçınızı yapılandırmasını, parlak ve güçlü görünmesini istiyorsanız kesinlikle bu saç uzatma tekniğini öneririz. Liquid Keratin - Hızlı Saç Uzatma Setleri   hızlı saç uzatmak için üretilen oldukça kaliteli ve sağlıklı saç bakım ürünleridir.

Hızlı Saç Uzatma ile ilgili diğer makalemiz,  Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri  inceleyebilirsiniz.

İlgili Ürünler

%23YENİ

Saç Botoksu Full Keratin Yükleme Seti 2

720.00 TL 936.00 TL
%23YENİ

Keratin Hızlı Saç Uzatan 3'lü Set

374.00 TL 486.20 TL
%23YENİ

Keratin Hızlı Saç Uzatma Ultra Set

569.00 TL 739.70 TL
%23YENİ

Keratin Hızlı Saç Uzatan 4'lü Set

475.00 TL 617.50 TL
%23

Keratin Yağı (50ML)

144.00 TL 187.20 TL
%23YENİ

Yanan Yıpranan Saçlara Keratin Bakım Seti

562.00 TL 729.30 TL
%23

Keratin Maskesi (250ML)

159.00 TL 206.70 TL
%23

Keratin Saç Kremi (200ML)

144.00 TL 187.20 TL
%23YENİ

Hızlı Saç Uzatma 5'li Set

569.00 TL 739.70 TL
%23YENİ

Keratin Saç Bakımı Seti Garantili 1

684.00 TL 889.20 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Seti (6x20ML)

399.00 TL 518.70 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır