Saç Parlatma

Saç Parlatma

 

Saç parlatma konusunda iki yöntem uygulanabilir. İlk yöntem evde yapılan bitkisel saç bakım kürleridir. Bu yöntem saçlarda kalıcı bir fayda sağlamayacaktır.  Birkaç gün ya da  bir hafta etkisini gösterebilir. Saç parlatmak için uygulanan bu yöntemi sürekli olarak tekrar etmek çok zahmetlidir. Ve çok tercih edilmemektedir.

 

 

 

 

 

İkinci yöntem ise saç parlatma da en sağlıklı ve en etkili yöntemdir. Saf ve doğal keratin proteinlerini saça  yüklemektedir. 

 

Keratin adı verilen bu protein saçlarımızda ve tırnaklarımızda bulunmaktadır. Saçlara uygulanan oryal, ombre, boya, fön, maşa, gibi kimyasal işlemler sonucunda saçlar keratin kaybına uğrar. Bu durum da saçları yıpratır ve mat bir görüntü ortaya çıkar. Bundan dolayı mat saçları parlatmanın en verimli ve en etkili yolu saçlara keratin yüklemesi yapılmasıdır.

 

 

Parlak  Saç

 

Saçın yapısal genetiğinden kaynaklanan mat saçlarda, ‘’parlak saç’’ özlemi çok fazla olur. Doğuştan kaynaklanan bu mat saçlara çare bulmak zordur. Tek yapılacak şey saçımızın yapısına ve bütçemize uygun bir şekilde kaliteli ürünler tercih ederek bu bakımı sağlamaktır.

 

 

 

 

 

 

Diğer tür mat saçlar ise kimyasal maddeler ve ısı işlemleri görerek hasar alan saçlardan kaynaklanır. Hasar sonucu oluşan mat saçları parlatmak, evde yapılan bitkisel kürlerle ya da kozmetik mağazalarından alınan sentetik içerikli ürünlerle mümkün değildir. Belki birkaç günlük etkisi olabilir ama kalıcı değildir. Mat saçları parlatmak için kesin ve kalıcı çözüm isteyenlere doğal keratin yüklemesini tavsiye ederiz. Zira keratin proteinleri saçı pürüzsüz hale getirerek hem güçlendirir hem parlamasına yardımcı olur.

 

 

 

 

İlgili Ürünler

%23YENİ

Saf Keratin Serum Seti (6x20ML)

399.00 TL 518.70 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır