Sülfatsız Şampuan

Sülfatsız Şampuan

 

Sülfat kimya biliminde kullanılan bir terimdir. Sülfürik asidin tuzu veya eseri olarak tarif edebiliriz. Bu madde şampuanda bulunan kimyasallar ile karıştığında kanserojen etkisi gösterir ve büyük bir tehlike arz eder. Bu tür kimyasal madde içeren şampuanları saçınıza temas ettirmemeniz gerekir. Sülfat ve paraben gibi maddeler saç yapısının çok fazla hasar almasını sağlar. Bu yüzden saç sağlığına önem veren insanların kesinlikle sülfatsız şampuan kullanması gerekir.

 

 

Sülfatsız Şampuan Faydaları Nedir ve Ne İşe Yarar?

 

 

Sülfatsız şampuan, saç kütikülüne ekstradan bir katkı sağladığından saç sağlığı açısından son derece önemlidir. Bir de keratinle zenginleştirilen sülfatsız şampuan, saçları zararlı olan her şeyden korur. Saçlarda güçlendirici ve sağlamlaştırıcı etkileri vardır. Sülfatsız keratin şampuanlar, tamamen doğal içerikli olduğundan zararlı kimyasalları içermemektedir. Bu yüzden uzmanlar saçlar için sülfatsız tuzsuz paraben içermeyen şampuan önermektedir.

 

 

 

Saç problemlerinin azalması için Sülfatsız tuzsuz paraben içermeyen şampuan kullanılmalıdır. Sülfatsız şampuan halk arasında tuzsuz şampuan olarak da bilinmektedir. Sülfatsız şampuan alırken patentli bir patentli olan bir firmanın ürünü olmasına dikkat etmek gerekir. Saç derisinin bakımı beslenmesi ve özellikle kepek, yağlanma ve dökülme olarak problemlerin de çok iyi bir sonuç vermesi, tercih etme sebeplerimizin en başında geliyor.

 

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır