Saf Keratin

 

Saf Keratin Nedir?

 

Saf keratin bir proteindir. En çok kozmetik sektöründe, saç bakım alanında yanan ve yıpranan saçların yeniden güçlendirilmede uygulanır. Saçların ortalama %72 'si keratin proteinlerinden oluşur. Bio teknolojik metotlarla elde edilen nano düzeydeki keratin proteinleri, o kadar minik parçacıklardan oluşuyor ki, saçların en derin ve uzak noktalarına kadar kolayca ulaşarak, orada yıpranmış durumdaki saç liflerini kaynatır ve saçı onarır. Saf keratin ne işe yarar diye merak edenlerin işte yanıtı; keratin proteinleri yapı itibariyle çok sert ve dayanıklıdır. Saçlarda uzun süreli ve korunaklı bir verimlilik gösterirler. Zaten aynı yapıtaşına sahip olduklarından, saçın kendi öz yapısıyla hemen uyum sağlarlar.  Kimyasal ve sentetik içerikli olmadıklarından yıkandıklarında suyla birlikte akıp gitmezler.

 

 

 

 

Saf Keratin Nerede Bulunur?

 

 

Piyasada nerdeyse tüm keratin bakım ürünlerinde geçici bir konfor söz konusudur. Saf keratin gibi saçta kalıcı bir bakım ve onarım yapamazlar. Hatta piyasadaki bazı keratin satan firmalar kimyasal içekte kullanmaktadır. Bu tarz patensiz markaları tercih etmemek gerekir. Bu tarz kimyasal içerikli ürünlerin çok sık kullanımı saçın sülfür bağlarını koparabilirler. Saf keratin fiyatı çok ucuz ise yüksek ihtimal patentsiz ve kimyasal içeriklidir. Fakat Saf Keratin proteinlerinin, hiçbir kimyasal işleme maruz kalmada doğal yapısına müdahale edilmeden, saçın liflerinin yapısına uygun, diğer proteinler, mineraller ve vitaminlerle formülüze edilip, verimli ve kullanıma uygun hale getirilmesiyle, yıpranmış ve hasar almış saçların onarımını sağlar.

 

 

 

 

Keratin Nasıl Kullanılır?

 

 

Çok basittir. Saf keratin içeren patentli ürünü bulduktan sonra, sadece su ile saçınızı iyice arındıracak şekilde yıkayın. Tamamen kurutun ve kuru saçınıza keratin proteinlerini masaj yaparak sürün. Ve saf keratinlerini saçlarınıza iyice yedirin. Tamamen kuruması için yaklaşık 1 saat bekleyin. Eğer mümkünse, bir gece saçınızda sabaha kadar bekletmek daha iyi sonuçlar vermemektedir. Ardından ılık suyla durulayın. Ve üzerine bir keratin maske ile bir bakım daha yapın ve 20 dakika bekletin. Bundan sonra saçınıza istediğiniz şekli verin. Saf keratin etkisini o an gösterecek. İlk kullanımda faydasını gözünüzle göreceksiniz.

 

Eğer saçlarınız çok çok yıpranmış ise, işlemi 1 hafta sonra yeniden uygulayın. Bir hafta boyunca da tamamen organik bir saf keratin şampuan ve keratin bakım yağıyla bakım yapın. Haftada bir keratin maskeye devam edin. Mümkünse saçta kalan keratin krem kullanın, bu işlem saçlarınızı güneş ışığı gibi saç için zararlı olan her etkiyi durduracaktır.

 

İlgili Ürünler

%23

Saf Keratin Serum (20ML)

99.00 TL 128.70 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Seti

216.00 TL 280.80 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Sprey (30ML)

144.00 TL 187.20 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır