yıpranmış saç nasıl onarılır ?

Yıpranmış Saç Nasıl Onarılır ?

 

 

Saçlara uygulanan bazı işlemler (boyama, düzleştirici, maşa, röfle, perma, fön, ombre, oryal ) sonucunda saçlarda keratin proteinin azalması yaşanır. Saçlarda keratin proteinin azalması sonucunda saçlar yıpranırak , mat cansız ve sağlıksız bir görüntü oluşmasına sebep olmaktadır. bu nedenle yıpranmış saça sahip kişiler yıpranmış saç nasıl onarılır hakkında bilgi alma ihtiyacı duymaktadır.

 

 

 

yıpranmış saç nasıl onarıllır

 

 

 

Saçlarımızın temel yapısı keratin adı verilen proteinden oluşmaktadır. Yapılan işlemler ve hatalı uygulamalar sonucunda saçta keratin proteini azalır. Saçlarımız da oluşan matlık cansızlık ve sağlıksız görüntü halinin sebebi budur. Bu nedenle yıpranmış saçları onarmak amacıyla saçlara keratin yüklemesi yapılmalıdır.

 

 

 

yıpranmış saçlara bakım

 

 

 

Yıpranmış saçları onarmak için Garantili ve Uluslararası %100 doğal Patentli kesin sonuç veren yan etki yapmayan, hamile ve doğum  yapan kadınlar dahi rahatlıkla ve güvenle  kullanabildiği Liquid keratin ürünlerini kullanılmalıdır. Özellikle  yıpranma, yanma, kuruma, zor tarama sorunlarında ve kırık, mat, sert , incelmiş, aşınmış, deform olmuş, koparak uzayan, incelen saçlarda köklü ve kalıcı bir onarım gerçekleştiren kesin sonuç veren bir keratin setidir. 

 

 

Evde Yıpranmış Saç Nasıl Onarılır ?

 

Yıpranmış saçınızı onarmak için saçınızı keratin şampuan ile ve sıcak suyla iki defa yıkayın ve saçınızı durulayın ve saçınızı mümkün olduğunca düz bir şekilde kurutmaya şalışın.

Liquid Keratin serumu saç dipleri hariç, hasarlı bölgelere yoğunlaşarak boya yapar gibi, bolca sürün. Kuruyuncaya kadar yaklaşık 5-6 saat bekletin. (Dilerseniz ve zamanınız kısıtlıysa beş on dakikada bir ılık bir fönle yavaşça 1 saat içinde kurutabilirsiniz. Saçınızın mümkünse düz bir şekilde kurumasına özen gösterin. Serum artarsa saklayın yetersiz gelirse diğer şişeden ilave edin.)

 

 

 

yıpranmış saç

 

 

 

Yıpranmış saçlara keratin yükleme işleminin bekleme esnasında saçınız ıslakken toplamayın, sarmayın ve üzerine yatmayın, eğer  vaktiniz kısıtlı ise saçınızı her  dakikada bir fön makinesi yardımıyla da kurutma işlemi yapabilirsiniz. Yıpranmış saçlara keratin yükleme uygulamasında bekleme esnasında saçlarınızın tamamen kuruması sonrası saçlarınızı bol su ile durulayın  ve nemli saçınıza Tamamen kuruyunca bol su ile durulayın ve nemli saça 10 dakika bolca maske uygulayın. Dakika boyunca maske uygulayın.

 

 

 

yıpranmış saçlar için bakım

 

 

 

 Dakika boyunca maske uygulaması sonrası saçlarınızı tekrar ılık su ile durulayın, nemli saçınıza saçta kalan ve ağırlık yapmayan Liquid keratin kremi uygulayın ve durulama işlemini sonlandırın.

 

 

 

yıpranmış saç nasıl onarılır

 

 

 

Tüm bu bakımlar  öncesinde yani yıpranmış saç onarılması amacıyla keratin yükleme işlemine başlamadanen az 1 hafta öncesinde saçınıza argan yağı, hindistan cevizi yağı gibi herhangi bir saç bakım yağı kullanmayınız ve düzleştirici fön gibi kalıcı işlem uygulamayınız. Aksi halde keratinlerin saça kaynamasına engel olur. Yıpranmış saçlara bakım yaparken saçlarınıza yakın zamanda bakım yağı uygulamadığınızdan emin olun çünkü saçlarda keratin proteinlerin tutulması zorlaşacaktır. Yıpranmış saçlara bakım hakkında daha fazla bilgi almak için " yıpranmış saçlar için bakım " adlı makalemizi okuyabilirsiniz.

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır