Sarımsaklı Şampuan Markaları

Sarımsaklı Şampuan Markaları

 

Eski dönemlerde beri doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsağın saçlara da saymakla bitmeyen faydası vardır. Bu yüzden saçlarında dökülme , kırılma ve yıpranma yaşayanlar için sarımsaklı şampuan kullanmayı teşvik etmektedir. Peki gerçekten saçlara sarımsaklı şampuan saçlara fayda verir mi veya en iyi sarımsaklı şampuan markaları hangisidir? Gibi sorularınıza cevap vermeye çalışacağız.

 

 

 

 

Sarımsaklı şampuan saç dökülmesi ve saç kırılması yıpranan saçları yapılandırmak saçlara parlaklık katmak veya saçları hızlı uzatmak gibi çeşitli amaçlarla kullanılmaktadır. Sarımsaklı şampuan saçlara faydalıdır. Saçların yapılanmasında önemli rol oynar. Fakat  her saç tipi farklıdır. Ve her saç sorunu farklıdır bu nedenle saçlara uygulanacak uygulamalarda farklılık gösterebilir.

 

 

 

 

 

Saçların yıpranmasının temelinde bir çok sebep vardır saçların neden yıprandığını bilmek sorunların çözümünde sizlere büyük katkı sağlayacaktır.  Saçlara uygulanan ombre, oryal, boya, gibi, kimyasal; fön, maşa, pres gibi yüksek ısılı işlemler sonrasında saçlarda keratin maddesinde azalma yaşanır  ve saçlarınız yıpranır. Bu süreçte saçlarınız dış etkenlere karşı dirençsiz kalarak saçlarınız kolayca kırılabilir, kopabilir, yada yanabilir. Böyle durumlar için saçlara keratin yüklemesi yapılması saç sağlığı açısından önemlidir.

 

 

 

 

Eğer bu nedenlerle değil de saçlarda çevresel nedenlerle dökülme yaşıyorsa bu durum için sarımsaklı şampuan ile saçlarınızı tedavi altına alabilirsiniz. Sadece sarımsaklı şampuan kullanmak yerine diğer saça fayda sağlayacak içerikli şampuanlar kullanılmasını önermekteyiz.

İçerisinde barındırdığı sarımsak, çam terebentin , çam yağı gibi saçları besleyen yağlarla saçları onarıp, sülfat, paraben, silikon gibi kanserojen etkiye sahip zararlı kimyasallar içermeyen doğala şampuanı ile saçlarınızın zarar görmesine ve yıpranmasını engelleyecektir.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır