Sarımsaklı  Şampuan Saç Uzatır Mı?

Sarımsaklı  Şampuan Saç Uzatır Mı?

 

 

Eski dönemlerden bu yana doğal antibiyotik olarak bilinen sarımsak şimdilerde saç bakımlarında kullanılmaktadır. Saçlarda yaşanan dökülme, kopma yanma kırık ve yavaş uzama gibi sorunlara karşı sarımsaklı şampuan bir çok kişi tarafından önerilmektedir.

 

 

 

 

 

 

Peki sarımsaklı şampuan saç uzatır mı? Diye soracak olursak önce saçların neden yavaş uzadığı hakkında bilgi sahibi olmalıyız. Saçlarımızın dipten mi yada uçtan mı yavaş uzuyor saçlarımızın yıpranmışlık düzeyi nedir ?

 

 

 

 

 

 

Eğer saçlarınıza uyguladığınız oryal, obre,balyaj,boya gibi ağır kimyasal; fön, pres, maşa gibi yüksek ısılı işlemleri sonucunda saçlarınız yıpranmışsa saçlarınızın yavaş uzama sebepleri bunlar olabilir. Bu durumda olan saçlara sarımsaklı şampuanla saç uzatmaya çalışmak pek yararlı olmayabilir. Bu yüzden öncelikle saçlarınızı yapılandırmanız gerekmektedir. Saçlarınızı Liquid Keratin ile saçlarınıza keratin yüklemesi yapabilir  ve saçlarınızın hızlı uzamasına yardımcı olabilirsiniz.

 

 

Eğer saçlarınızda yıpranma yok ama saçlarınız yine yavaş uzuyorsa saçlarınızı bitkisel, doğal şampuanlarla yıkamanız fayda sağlayabilir. Fakat kullanılan şampuanların içerisinde sarımsak gibi saça fayda sağlayan yağların içerisinde barındırması saçlarınızın yararına olacaktır. Ayrıca kullandığınız şampuanların içerisinde sülfat ,paraben silikon gibi zararlı maddelerin olmadığına dikkat ediniz.

 

Hızlı Saç Uzatma ile ilgili diğer makalemiz, Hızlı Saç Uzatma Yöntemleri inceleyebilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır