hakiki keratin hangisi

Saçımızın Temel Taşı: Keratin

 

Son zamanlarda keratin sözcüğü çok fazla gündeme gelir oldu. Saçımızın ve tırnaklarımızın temel yapısı olan hakiki keratin başka bir deyişle saf keratin, pek çok kozmetik ve sağlık alanında kullanılan ürünlerinin içeriğinde karşımıza çıkmaktadır.  Peki, nedir saf keratin, ‘’hakiki keratin’’ ?

 

 Saç sağlığı açısından son derece önemli olan hakiki keratin, son dönemlerde çok duyulur oldu. Cildimizin, tırnaklarımızın ve özellikle saçlarımızın dışarıdan alacak olduğu zararı engellemek için ihtiyaç duyduğu korumayı keratin sayesinde sağlarız. Kısacası sağlımıza ve güzelliğimize zarar gelmemesi için hakiki keratin, yani saf keratin koruma sağlar.

Saçlar sülfür köprüleri ile birbirine bağlı olan hakiki keratin moleküllerinden meydana gelir. Saçlara uygulanan kimyasal ve yüksek ısılı uygulamalar bu dengeyi bozar. Bozulan denge saçlarımızın yıpranmasına yol açar. Kullanacağınız şampuan, krem, saç botoksu gibi ürünler ile yıpranan bu saçlara hakiki keratin yüklemesi yaparsınız.

Hakiki Keratin Nasıl Anlaşılır?

 

Hakiki keratin yani sıvı keratin yüklemesi için saçlarınıza alacağınız ürünlerde dikkat etmeniz birkaç nokta vardır. Bunların başından ilk olarak alacağınız ürünün patentli ve tamamen organik olmasıdır. Diğer bir unsur ise saçlarınıza alacağınız herhangi bir üründe kimyasal maddeler bulunmamasıdır.

 

 

İlgili Ürünler

%23YENİ

Mega Keratin Seti Full

1,195.00 TL 1,553.50 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır