Kepek Önleyici

Siz değerli okuyucularımızın Kepek sorununa çözüm için, kepek neden olurkepek nasıl geçer ve kepek önleyici şampuanları hakkında detaylı bilgiler vereceğiz.

 

Kepek Neden Olur Nasıl Geçer?

 

Kepek oluşumunun birkaç nedeni vardır. En önemli etkenlerden biri de ihtiyaçtan fazla yağ üretimidir. Tabi sadece bu kadar değildir, saçlarınız kepeklenmesi, yanlış saç bakımından, hormon problemlerinden ya da stresten saçlarda kepek sorunu doğmaktadır. Peki, kepek nasıl geçer?

 

Kepek Nasıl Geçer?

 

Kepek sorununa çözüm arayıp bulamayanlar buraya! Kepek oluşumu en sık rastlanılan saç şikayetlerinden biridir.

Kepek oluşumunu engellemek için vazgeçilmesi gereken alışkanlıklar:

 

1. Saçı aşırı yıkamak

 

 Kepekler geçsin diye saçı aşırı yıkamak doğru bir yöntem gibi gelse de, yanlış bir bilgidir. Bu Çünkü saçları aşırı saç yıkamak saç derisini tahriş eder. Bu durum da kepek oluşumunu hızlandırır. Bunun yerine kepek giderici şampuan kullanmak her açıdan daha faydalı olacaktır. Kepek giderici şampuan yani keratinli şampuan, kepek sorununda olmazsa olmazdır.

 

2. Sıcak Su Kullanımını Sonlandırın

 

Aşırı sıcak su vücudumuzdaki yağ bezlerini uyarır. Ayrıca saç derisine zarar verir. Ilık su sadece kepek sorunu için değil, diğer saç sorunlarında da daha verimli sonuç almak için tercih edilir.

 

3. Yüksek Isılı Cihazlar

 

 Kepek önleyici çalışmalarınızda vazgeçmeniz gereken biri de saç şekillendirmede kullanılan cihazlardır. Vazgeçemem diyenler için ise keratin fön sütü kullanılması tavsiye edilir. Keratinli fön sütü saç şekillendiricilerden gelecek olan zararı en aza indirger.

 

4. Aksesuarlara Dikkat

 

 Şapka, saç bandı gibi saçı kapatan ya da yarım kapatan aksesuarlar saçın terlemesine yol açar. Bir de terleyen saçın üstünde aksesuar varsa saç derisi nefes alamaz. Bu denge bozucu durum, kepek oluşumunu destekler.

 

5.Doğru Şampuan Kullanın

 

 Sadece kepek sorununuz için değil, normal zamanlarda da saç sağlığınız açısından, her zaman sülfat içermeyen şampuanlar kullanmalısınız. Ayrıca saçınıza uygulayacağınız herhangi bir saç bakım ürünü alırken, aldığınız markanın patentli ve tamamen organik sertifikalı olduğundan emin olmasınız.

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır