Paraben İçermeyen Şampuan Nasıl Anlaşılır?

 Paraben İçermeyen Şampuan Nasıl Anlaşılır?

 

 

Paraben içermeyen şampuan yada parabensiz şampuan nedir? Neden bu kadar  öenmlidir? Bu sorularınıza yanıt vermeye çalışacağız. Son zamanlar kozmetik ürün kullanıcıların sülfat, paraben, silikon gibi zararlı kimyasalları içermeyen ürünler kullanmayı tercih etmektedirler.  Kozmetik ve ilaç sektöründe  ürünleri bakterilerden koruma raf ömrünü uzatmak için kullanmaktadırlar. Parabenler duş jeli, şampuan, cilt kremleri, deterjanlar, makyaj ürünlerinde hatta diş macunlarında da bulunmaktadır. Uzamanlar parabenin endokrin bozucu olarak nitelendirmektedir. Endokrin bozulması doğal olarak hormanların bozulmasına neden olmaktadır. bunun için paraben içermeyen şampuan kullanmaya özen gösterilmelidir.

 

 

 

parabensiz şampuan

 

 

 

Bilimsel çalışmalar, parbenin vücut hücrelerindeki östrojen hormonunun aktivitesini taklit edebildiğini ve östrojenik aktivitenin meme kanseri ile ilişkili olduğunu belirtmektedirler.  Pararbenler hücre zarları üzerinde dejeneratif bir etkiye yol açabilecek proteinlere zarar vermektedir. sağlınız için parben içermeyen şampuan kullanılması gerekmektedir.

 

 

 

parabensiz şampuan

 

 

 

Alacağınız ürünün içerik  listesinin sonuna bakmanız gerekmektedir. Ürün içeriğinde etilparaben, izobütilparaben, metilparaben  gibi bilimsel bir ismin arkasına paraben eklenmektedir. Parabensiz şampuan arıyorsanız bu konuda size önerimiz ürünlerin patentli ve garantili olmasıdır.

 

 

 

parben içermeyen şampuan

 

 

 

Paraben zararlarını öğrenince hepimiz doğal olarak paraben içermeyen şampuan arıyoruz. Peki, hangi ürünü alacağız. Öncelikle AVM’lerdeki kişisel bakım ürünleri satan mağazalardan uzak durmamız gerekmektedir. Çünkü zaten orada paraben ve sülfat içeren birçok ürün bulunmaktadır. Hatta dünya markaları öncüleridir. Paraben maddesinin bu kadar yaygın olarak kullanılmasın sebebi çok ucuzolmasıdır. Bu durumda parabensiz şampuan alırken ilk başata firmanın patentine bakmamız gerekiyor. Örneğin liquid keratin markasının ürünleri gibi. Eğer firma patentli bir firmaysa doğru yerdesiniz demektir.

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır