Sülfat İçermeyen Şampuan

Sülfat İçermeyen Şampuan

 

Neden sülfat içermeyen şampuan kullanmalıyız?  Bu yazımızda, son zamanlarda çok duymaya aşina olduğunuz tuzsuz, parabensiz ve sülfat içermeyen şampuan terimleri hakkında size bilgiler vereceğiz. Sülfat içermeyen şampuanlar ile kimyasal maddelerin hayatımızdaki varlığı son zamanlarda dikkat çekmektedir. Bu nedenle bir çok insan zararlı kimyasal  içerikten uzaklaşmaya  başladı. Özellikle sık sık kullandığımız cildimize, dişimize, saçımıza temas ettirdiğimiz ürünleri kullanımı hakkında daha dikkatli olmaya başladık. Saç bakımında kullandığımız bir çok ürünlerin içerisinde bulunan sülfat ile bir çok deri ve saç problemlerin artışına sebep oluşturmaktadır.

 

 

 

sülfat içermeyen şampuan

 

 

 

SLS (sodyum lauryl sulfate) ve benzerleri (SLES),  şampuanlar, deterjanlar, diş macunları gibi köpüren bir çok kimyasal maddeler bir çok temizleyicide bulunur. Hemen hemen her gün  bu tarz temizleyicilere cildimizi temas halde bulundururuz. Maalesef halk arasında bu kişisel temizleyiciler hakkında kalite anlayışımız köpürmesiyle eş değer tutulduğundan bu tür ürünlerin içerisinde Sülfata bolca yer veriyorlar. Sülfat içeren saç bakım ürünleri temizlemekten daha çok saç ve saç derisine zarar veriyor. Saç derisinde kan dolaşımı çok hızlıdır. Saç derisine uygulanan bu tür ürünler saç derisinden emilerek  kanserojen etki yaratmaktadır.  Bu nedenle SLS, paraben ve sülfat içermeyen şampuan kullanmaya özen gösteriniz.

 

 

 

sülfatsız şampuan

 

 

 

“ Sülfat içermeyen şampuan “ yada tuzsuz şampuan  olarak ta bilinen doğal şampuanlar kullanılmalıdır.  Doğal şampuan nedir  diye sorulduğunda ise; Bitkisel  içerik ile oluşturulmuş kimysallardan uzak durulan saç bakım ürünü olarak karşımıza çıkmaktadır.  Bitkisel içerikli şampuana Sülfat içermeyen şampuanda diyebiliriz.  Sülfat içeren bir çok ürün saç derisinde kaşıntı, kepek ve saç dökülmesine sebep olabiliyor.  

 

 

 

sülfatsız şampuanlar

 

 

 

Sülfat içermeyen şampuanlar hakkında verilen  bilgiler doğrultusunda saç uzmanları tarafından sizlere sülfat içermeyen şampuan kullanılması tavsiye edilmektedir. Piyasada bitkisel olduğunu iddia eden şampuanlar hatta bebek şampuanları bile bunlarla doludur. Eğer saç ve saç derisi problemi yaşıyorsanız.  Liquid Keratinin Sülfat içermeyen şampuanını kullanmanızı tavsiye ederiz. Liquid Keratin Ürünlerin içeriğinde sülfat, paraben gibi kimyasal içermez. Bitkisel, doğal olarak üretilmiştir. İçeriğindeki yoğun keratin ile Hasarlı saçlarınızı onarır ve saçlarınızı dış etkilerden korumasına yardımcı olur. Sülfat içermeyen şampuan  olma özelliği ile saç dökülmesi de yapmaz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır