sülfatsız şampuan markaları

Sülfatsız  Şampuan Markaları

 

 

Sülfat kelimesi genel olarak kimya literatüründe kullanılan bir terimdir. Saç ve saç derisi sağlığına önem verenler sülfatsız şampuanları tercih etmektedir. Bu yüzden siz değerli okuyucularımızdan gelen  sülfatsız şampuan markaları hakkında sorularınıza yönelik cevaplar vereceğiz. Sülfat kişisel bakım ürünlerin bir çoğunda bulunmaktadır. Örneğin diş macunu , sıvı el sabunu, çamaşır deterjanı, vücut yıkama  temizleme gibi makyaj malzemelerin içerisinde kullanılabilmektedir. Sülfatsız şampuan markaları arasında yer alan Liquid keratin ürünlerini kullananlar şampuanın köpürmediği hakkında şikayette bulunmaktadırlar. Şampuanların veya deterjanların köpürmesini sağlayan madde sülfattır. Bir şampuan ne kadar kısa sürede çok köpürüyorsa o deterjanın içerisinde o kadar çok sülfat ve kimyasallar içerdiğini gösterir.

 

 

sülfatsız şampuan

 

 

Sülfatsız şampuan yada sülfat içermeyen şampuan saç sağlığı için çok önem arz etmektedir. Piyasada bulunan sülfatsız  şampuan markaların hemen hemen hepsinde sülfat bulunmaktadır. Şampuan içeriğindeki sülfat maddesi maddesi uluslararası denetçiler tarafından orta derece tehlikeli sınıf olarak ve tahriş edici bir madde olarak tanımlanmıştır. Bu tür madde içeren şampuanların saçınıza çok fazla kalmaması, çok az kullanılması ya da çok sık yıkanmaması gerekmektedir. Hatta saçınıza çok fazla bekletilirse sakıncalıdır. Çünkü saç derisi tarafından emilme fırsatı olmuş olur ve bu şekilde kana karışır. Bu yüzden saç  ve saç derisine önem veren kullanıcılar sülfatsız , tuzsuz  ve paraben içermeyen şampuan aramaktadır.

 

 

sülfatsız şampuan nedir?

 

 

Sülfatsız yada halk dilinde tuzsuz şampuan olarak ta bilinmektedir. Piyasada bulunan sülfatsız şampuan markaları arasında bir çok marka göze çarpmaktadır. Fakat piyasada bulunan bazı taklit markaların içerisinde barındırdığı kimyasallar nedeniyle saçınıza ve saç derinize zarar verebilir. Sülfatsız şampuan markaları arasında yer alan Liquid Keratin ürünleri kolayca kırılan zayıf yapıya sahip, dökülen ve kuru saçlar için uygundur. İçerisinde sülfat ve paraben gibi kimyasallar içermediği için saçlarınızın doğal yapısını etkilemez. Liquid Keratin Sülfatsız şampuan saçlarda güçlendirici ve sağlamlaştırıcı bir etkiye sahiptir.

 

 

sülfatsız şampuan markaları

 

 

 Sülfatsız şampuan markaları arasında yer alan Liquid keratin içeriğinde paraben, silikon, sülfat, tuz, petrokimya, SLS, SLES, GMO, DEA, MEA, PEG vs gibi sentetik ve zararlı kimyasalları içermez.  

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır