Erkeklerde Saç Uzatma Yöntemleri

ERKEKLERDE SAÇ UZATMA YÖNTEMLERİ

 

 

Bundan birkaç yıl önceye kadar sadece kadın saç bakımı ve kadın saç uzatma yöntemleri yaygın olarak kullanılmaktaydı fakat artık erkeklerde saç bakımına oldukça önem vermektedir. Saç bakımına önem veren erkekler saç uzatma yöntemleri ile ilgili araştırmalar yapmakta, uzun, parlak ve hacimli saçlara sahip olmak istemektedirler.

 

 

erkeklerde-sac-uztma-yontemleri

 

 

Genelde kadınlar evde saç uzatmak için sarımsak yağı veya badem yağı gibi bitkisel yollarla çözüm aranmaktadır. Fakat kadınlarda kullanılan saç uzatma yöntemleri erkeklerde maalesef aynı etkiyi göstermeyebiliyor. Çünkü erkeklerin saç yapısı kadınlara nazaran daha ince telli ve hassastır. Bu yüzden saç uzatma erkeklerde çok daha meşakkatli bir iştir. Saçını uzatmak isteyen erkekler sürekli ve düzenli bir şekilde saç bakımını yapmalı ve kesinlikle aksatmamaya önem göstermelidir. Peki erkekler saçlarını uzatmak için nasıl bir yol izlemelidir?

 

 

erkeklerde-uzun-sac

 

 

Erkeklerde saç uzatma yöntemleri için çeşitli kozmetik markalar harekete geçmişlerdir. Piyasada keratin bakımı adı altında birçok ürün bulunmaktadır fakat bu ürünlerin içeriğinde formaldehit, paraben, silikon ve benzeri kimyasal maddeler bulunmaktadır. Bu kimyasal maddeler ve ısıl işlemler saçta bulunan keratin miktarını azaltarak saçın yapısını bozmaktadır. Bu sebeple düzenli ve sürekli saç bakımı yapan erkeklerin saçlarında yıpranmalar, kırılmalar, kopmalar ve dökülmeler başlayabilir.  Kullanılan kozmetik saç bakımı ürünleri ve saça uygulanan ısıl işlemler sonucu bu şikâyetlerin hepsi normaldir ve bozulmuş saç yapısına iyi gelen tek şey saf keratin bakımıdır.  Keratin bakımı bu zararlı işlemlerin hasar verdiği saç tellerini tıpkı bir sarmal gibi sararak saçı onarır ve yapılandırır. Erkeklerde saç uzatma yöntemi olarak da kullanılan keratin bakımı kadınlarda olduğu kadar erkeklerde de güçlü etki göstermektedir.

 

 

 

 

Erkeklerde saç uzatma yöntemi olarak bilinen keratin tedavisini evde uygulamak oldukça kolaydır fakat kullanılacak ürünler iyi seçilmelidir. Tamamen doğal, katkısız ve saf keratinden üretilmiş kesinlikle formaldehit içermeyen saç bakım ürünleri kullanılmalıdır. Erkeklerde saç uzatma yöntemi olarak oldukça güçlü etki yaratan Liquid Keratin Saç Bakım   ürünlerinin doğallığı Organic sertifikası ile belgelenmiştir. Saçını uzatmaya karar vermiş erkekler Türk ve Uluslararası patente sahip olan bu Liquid Keratin Saç Bakım Ürünlerini  mutlaka deneyin.

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır