Sülfatsız şampuanların farkı nedir?

Sülfatsız Şampuan Faydaları Nelerdir ?

 

Sülfatsız şampuanlar diğer şampuanlardan farklı olarak saça uygulandığında köpürmüyor ama bu, köpük olmayınca saçlar temizlenmiyor anlamına gelmiyor. Yani saçların yine temizleniyor, kirlerden, yağdan arınıyor ancak daha nazik şekilde temizleniyor ve saçın doğal yapısı korunmuş oluyor.

 

 

sülfatsız şampuan

 

 

Ayrıca sülfatsız şampuanlar daha yumuşak bir formüle sahip oldukları için saçların arınırken de saç tellerin kırılmalara ve kurumaya karşı korunuyor. Köpürmediği için saçtan kolayca arınmayacağını da düşünüyor olabilirsin. Ancak sülfatsız şampuanlar saçtan kolayca süzülüyor, arınıyor, saç diplerinde de kalıntı bırakmıyor.

 

 

 

 

 


Sülfatsız şampuanları kimler, neden kullanmalı?

 

Sülfatsız şampuanları bakıma ihtiyaç duyan saçlar kullanmalı. Özellikle de yıpranmış, kuru veya boyalı saçların varsa saçların özel bir bakıma ihtiyaç duyduğu için sülfatsız şampuanları tercih etmelisin.

 

 

 

 

 

Boyalı, yıpranmış ve kuru saçlar diğer saçlardan daha hassas oldukları için, uygulanan bakımın da hassas olması gerekir. Sülfatsız şampuanlar boyalı saçların rengini, kuru saçların saç tellerini koruyarak, yıpranmış saçların da onarılarak nazikçe temizlenmesini sağlar. Sana da yumuşayan, beslenen saçlarının tadını çıkartmak kalır.

 

 

 

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır