Yaz Sonrası Saç Bakım Tavsiyelerimiz

Yaz Sonrası Saç Bakım Tavsiyelerimiz

Yaz Sonrası Saç Bakım Tavsiyelerimiz

Evet, bayanlar yaz bitti ama yazın vazgeçilmezleri deniz, havuz, güneş ve kumundan etkilenen ne yazık ki yine saçlarınız, peki ne yapmamız gerekiyor 

 Sorarsanız cevabim şöyle: şimdi güzelim saçlarımıza  bakım zamanı diyoruz . Saçlarınızın hayal ettiğiniz gibi bakımlı ve sağlıklı olabilmesi için sizlere farklı tavsiyelerimiz var.

Öncelikle saçınızın ucundaki kırıklardan kurtulmak, yıpranmış saçlarınızı kendine getirecek en önemli çözüm yolu!

Saç, uçlarından kırılmaya başladığı andan itibaren bu süreç durmadan devam eder ve kırılma saç diplerinize doğru yol alır; ta ki onlardan kurtulana kadar. Tavsiyemiz yaz sonrası oluşan kırıklarınızla bir an önce vedalaşmanız ve sonbaharı sağlıklı saçlar la karşılamanız yönünde.

Yaz sıcağında her gün, hatta bazen de günde birkaç kere duş alıyoruz. Biz ferahlıyoruz; ama bundan en çok zarar gören ne yazık ki saçlarımız oluyor. Sık duş alarak saç derimizin ürettiği yağın saçta kalmasına izin vermiyoruz. Bunu takiben saç, kendi dengesini sağlamak için daha çok yağ üretmeye çalışıyor, bu da doğal işleyişte problemlere sebep oluyor. Yaz sonrası saçlarınızın kendine gelmesi için, duş aralığınızı mutlaka artırın. İlk başlarda aşırı yağlanmadan şikayet edebilirsiniz, çünkü saç doğal dengesini bulmak için daha çok yağ üretiyor olacaktır. Fakat yıkama sıklığını azalttığınızda saçınızın kısa süre içinde daha parlak ve bakımlı göründüğüne şahit olacaksınız.

Etkili bir maske uygulayın. Maske sayesinde yıpranmış saç telleriniz derinlemesine onarılacak ve saçınız güç kazanacak. Maskeyi kendiniz evde uygulayabilir ya da daha derin bir etki için doğal keratin bakim ürünlerini denemenizi tavsiye ederim.

Saçınızı açmak için tarak yerine fırça kullanıyorsanız ıslakken fırçalamamaya özen gösterin. Güneş, deniz, havuz gibi faktörlerle zayıflayan saçlarınız, fırça yüzünden çok daha kolay kırılır ve daha sağlıksız bir hal alır. Bunun için önerebileceğimiz en kolay çözüm, saçınızı geniş dişli bir tarakla taramanız.

Saçlarınızın parlak görünmesini sağlamak için tükettiğiniz besinlere dikkat edin. Bol su için; taze meyve suyu tüketin. Kan üretimini kuvvetlendiren kuru badem, böğürtlen ve çinko kaynağı olan somon balığı saçınızın sağlıklı, parlak ve güzel görünmesini sağlar.

İlgili Ürünler

%23

Keratin Maskesi (250ML)

159.00 TL 206.70 TL
%23YENİ

Saf Keratin Serum Seti

216.00 TL 280.80 TL
%23

Keratin Saç Kremi (200ML)

144.00 TL 187.20 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır