Gölge Nedir ve Gölge Nasıl Uygulanır?

Gölge Nedir ve Gölge Nasıl Uygulanır

Gölge Nedir ve Gölge Nasıl Uygulanır?

Gölgede saçın bir-iki ton açığı ya da koyusu kullanılır. Açık ton kullanıldığında saçlar daha ışıltılı ve gür görünürken, koyu renk kullanıldığında ise saçlara derinlik kazandırılmış olur. Ton farkının çok fazlalaştırılmaması gerekir.

Aksi durumda saç doğallığını kaybeder Saç renginin 2-3 ton açılması işlemine gölge denir. İncelik olarak aynı olsa da röflenin aksine daha seyrek bir biçimde yapılır. Amaç saça bir ışıltı kazandırmaktır.

Gölge, röfleye uzman bir kişinin elinden çıktığında makyaja gerek duymadan rahatlıkla günlük hayatta kullanılabilir. Ancak çok açık tenli bayanların tercih etmemesi gereken bir işlemdir. Daha çok hafif esmer bir ten rengine sahip kişilere daha çok yakışmaktadır.

Balyaj istenilen tonda ve oranda yapıldığı için bu yöntemi herkes gönül rahatlığı ile yaptırabilir.

Beyaz bir ten rengine sahip kişiler daha canlı tonlarda balyaj yaptırarak yüzlerine canlılık getirebilirler. Daha koyu bir saç rengi ve tene sahip olan kişiler ise sert görünümlerini yumuşatmak adına biraz daha açık renkleri tercih ederek bu sert ifadelerinden kurtulabilirler.

Daha çok sportif saç kesimlerinde tercih edilmesi, kullanım ve görünüm açısından oldukça güzel duracaktır. Ancak bu işlemlerin her hancısını yaparsanız yapın saçlarınızın parlaklığını ve canlılığını korumak için saçınızın doğal keratin bakımını ihmal etmeyin aksı durumda zaman geçtikçe saçlarınız kuru mat ve donuk bir görüntüye sahip olup tüm güzelliğini kayıp eder.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır