Evde Balyaj

Evde Balyaj

Evde Balyaj

 Sizde kendi balyajımı kendin evde yaparım diyen kadınlardansınız eğer bu makaleni okumanızı tavsiye ederiz.

Öncelikle balyaj için istenilen renge karar verin. Balyaj işlemi için, hazır boyalardan ya da röfle setlerinden faydalanabilirsiniz. Fakat boyanın markasına ve yapısına dikkat etmenizde fayda var. Kullanılan boya ne kadar kaliteli olursa, istenilen renk o kadar doğru şekilde tutacaktır. Aynı zamanda, kaliteli boyalar saça verilen zararı en aza indirecektir.

İstenilen renkte boyayı aldıktan sonra, boya kabında hazırlayın. Sarı tonları elde etmek istiyorsanız, açıcılardan faydalanmanız gerekir. Hazır röfle setlerinin içinde bu açıcılardan mevcuttur. Kutunun üzerinde yazan şekilde boyayı hazırlayın.

Balyaj atmak istediğiniz bölgelere karar verin. Balyajları ince ya da kalın, uçlara ya da dipten uca uygulayabilirsiniz. Saçınızın diğer kısımlarına bulaşmaması için dikdörtgen şeklinde folyo kâğıtları kesin.

Balyaj atmak istediğiniz tutamı ayırın ve altına folyo kâğıdı koyun. Üzerine hazırladığınız boyayı sürün. Folyo kâğıdı ile sarın.

İstediğiniz renk tonu tutana kadar bekleyin. Açıcı kullandıysanız, çok fazla beklememeye özen gösterin. Aksi halde saçın yanmasına sebep olabilirsiniz.

İstenilen renge ulaşıldıktan sonra saçınızı yıkayın ve kurutun. En doğru şekilde görebilmek için fön çekebilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır