Evde Doğal Saç Boyası

Evde Doğal Saç Boyası

Evde Doğal Saç Boyası

Bayanların en çok önem verdiği, en güçlü silahları yanı saçları aynı zamanda üzerinde en çok değişikliği yaptıkları alandır. Tüm değişimler güzel görünmek için uygulanan yöntemlerdir. Önemli olan bu gibi işlemler ile zarar gören ve yıpranan saçlara düzenli bakım yaparak etkilenmemesini sağlamaktır. Doğal saç bakım yöntemleri ile saçlarımızı korumak mümkündür. Aynı şekilde saç rengini değiştirmek istediğimizde de saçların zarar görmesini engellemek için doğal saç boyaları kullanmak en doğrusudur. Saç ve tüm vücut bakımında doğallık şart.

Saç renginizi değiştirmek için içerisinde doğal bakım ürünleri bulunan bitkisel saç boyalarını tercih edebilirsiniz. Eczane veya kuaförlerde bulabileceğiniz bitkisel saç boyalarının içerisinde amonyak bulunmadığı için kozmetik olarak değerlendirilmezler. Doğal saç boyası ürünlerinde kına, ceviz ve sinameki gibi bitkiler bulunduğu ve doğal bakım ürünleri olan jojoba ve buğday proteini gibi maddeler yer aldığı için saçlara zarar vermezler. Doğal saç boyaları arasında Organic Natural Colors ve Henna Plus Long Lasting Colour gibi markalar sayılabilir.  Bu doğal saç boyaları diğer kimyasal boya markalarına göre daha çabuk aktıkları için sık tekrarlamak gerektiğini de hatırlatalım.

Eğer kendi boyamı kendim hazırlarım diyorsanız doğanın sunduğu mucizeler ile evde bitkisel saç boyası yapımı için önerileri okuyabilirsiniz. Aslında evde doğal saç boyası nasıl yapılır sorusu tüm hanımlar merak ediyordur. Ama cevap basit, doğal saç boyası için ilhamı doğadan alın. Evde saç boyası yapımında kullanılan ana madde kınadır. Doğal saç boyası renklerinden soğan kabuğunu kullanarak kızıl tonlar, yeşil çay eklenerek kumral ve papatya suyu ile sarı renkleri bulabilirsiniz. Eskiden hamileler için doğal saç boyaları önerilirken, artık sağlıklı yaşam prensibi edinmiş herkes tarafından uygulanıyor.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır