Saçlar Neden Yanar?

Saçlar Neden Yanar

Saçlar Neden Yanar?

Değişik model ve renkler için saçlar sürekli boyanmaktadır. Bu bütün bayanlara büyük zevk verir. Ancak sık sık saçları boyamak kurumaya ve sonrasında da yanmaya neden olur. Yanmış olan saçlar kuruyarak mat bir görünüme sebep olur.  Bunun sonrasında da elektriklenme ve kabarma sorunları meydana gelir.

Yanık olan saçlar, yıkandığında çok zor taranır ve çok çabuk koparlar. Ayrıca istenildiği gibi şekil verilemez. Saç yanmaları gibi durumlarda eskiden tek çözüm saçları kestirmekti. Ancak geliştirilen sistemler sonucunda gerekli bakımların yapılması ile saçlar kısa sürede yanma sorunundan kurtulmaktadır.

Saçların yanmasının bir diğer nedeni de fön ve maşa gibi saç şekillendiricilerinin kullanılmasıdır. Yüksek ısıya sahip olan bu ürünler ile saçlara yapılan işlemler, saçların yanmasına ve koparak dökülmesine neden olur. Bu nedenle, bu ürünlerin kullanılmaması ya da kullanılacak ise koruyucu saç kremleri sonrasında işlemlerin yapılması gerekir.

Saçlara kimyasal ürünler uygulamak da saçların yanmasına neden olmaktadır. Saçlar doğal ürünler ile beslenmelidir. Kimyasal olan ürünler, saçların dengesini bozarak yıpranmasına neden olur. Yıpranan saçlar ise zamanla yanar ve bakımsız bir görünüm ortaya çıkarır.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır