Boyadan Önce Yapmanız Gerekenler

Boyadan Önce Yapmanız Gerekenler

Boyadan Önce Yapmanız Gerekenler

 Boyadan önce saçınızı kestirmek, boyanın asıl etkilerini gösterecektir. Ayrıca boya, saç kesiminizi de ortaya çıkaracaktır.

Aynı durum perma için de geçerli. Perma işlemi, yeni uygulanan boya işlemine engel olmayacaktır. Saçınız uzayana kadar ya da saçınızı yeniden boyayana kadar süren kalıcı boyalardan kullanıyorsanız, boyamadan önce 7 ila 10 gün bekledikten sonra en az bir kez yıkayınız.

Boyadan hemen önce saçı yıkamak saç derinizi koruyan doğal yağların kaybolmasına neden olduğundan yıkamamalısınız.

Yarı Kalıcı (8-12 yıkamaya kadar) ya da Daha Uzun Süreli Yarı Kalıcı (28 yıkamaya kadar) boyalar için saç 12 ila 24; kalıcı boyalar için ise 24 saat önce yıkanmalıdır.

Daha Uzun Süreli Yarı Kalıcı boyalar, 20 yıkamaya kadar sürer; saçınızı her gün yıkarsanız, bu süre yaklaşık 4 haftadır. Kalıcı Boyalarda ise dipleriniz gözükmeye başladığında, yaklaşık 4 ila 6 hafta sonra boyanın yenilenmesi gerekir. Dip boyama adımlarını takip ettiğiniz sürece, saçınızla ilgili hiçbir probleminiz olmayacaktır.

Saç derinizi tahriş etmediği sürece, bazı Yarı Kalıcı ve Daha Uzun Süreli Yarı Kalıcı saç boyaları permanız ile aynı gün uygulanabilir. Emin olmak için paketteki sonuç tablosunu kontrol edin. Her iki şekilde de, boya işleminden önce saçınızın yapısını göz önünde bulundurun. Perma ve düzleştiriciler saçınızdaki gözenekleri açtığından boyanın daha hızlı emilmesini sağlar.

İlgili Ürünler

%23YENİ

Kuru Mat Sert Saç Seti

374.00 TL 486.20 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır