Saç Dökülmesine Karşı

Saç Dökülmesine Karşı

Saç Dökülmesine Karşı

Saç dökülmesinin; stres, uykusuzluk, hamilelik, hastalık, bazı ilaçlar ve mevsim değişiklikleri gibi pek çok sebebi bulunuyor. Eğer saçlarınız normalden fazla döküldüğünü düşünüyorsanız, bir analiz yaptırarak doktorunuzun önereceği uygulamaları deneyebilirsiniz. Bakım kürleri ve saç dökülmesine karşı şampuanlar etkili olabilir.

Vücudumuzdaki tüm sistemlerin düzenli ve sağlıklı işlemeye devam edebilmesi için sağlıklı beslenme şarttır. Nasıl sağlıkla atan bir kalp, tüm işlevlerini yerine getiren bir karaciğer, aktif olarak çalışan bir beyin, sağlıklı beslenme şart ise sağlıklı, canlı, parlak saçlar için de beslenme son derece önemlidir.

Saç sağlığı için kullanılan kozmetik ürünler, maskeler ya da yapılan bakımlar saçın köküne değil yalnızca saç teline etki eder. Ancak sağlıklı saçların ihtiyaç duyduğu besin ögeleri kan yoluyla saç kökünden saçlara ulaşır, saçların uzamasını ve sağlıklı görünmesini sağlar. Bu nedenle düzenli ve dengeli bir beslenme programı ile saç için gerekli olan protein, vitamin ve mineraller alınmadığı sürece kullanılan ürünlerin hiçbir etkisi olmayacaktır. saç dökülmesine karşı ne iyi gelir sorusunun cevabı aslında sağlıklı besinlerdir.

İlgili Ürünler

Sepetinizde ürün bulunmamaktadır