Yıpranmış Saçlara Evde Doğal Maske


 

Yıpranmış Saçlara Evde Doğal Maske

 

 

Saçlara uyguladığımız boya, röfle, oryal, fön, maşa gibi işlemler sonucunda saçlarımız yıpranarak mat, cansız ve sağlıksız bir görünüme kavuşur. Bu durumlar için yıpranmış saçlara evde doğal maske uygulayarak saçlarımıza bakım yaparız. Ama çoğu zaman bu maskeler sorunlarımız çözmede yetersiz olurlar. İşte bu durumlar için sizlere bu yazımızda yıpranmış saçlara evde doğal maskeler hakkında bilgiler vereceğiz.

 

 

 

yıpranmış saçlara evde doğal maske

 

 

 

Yıpranmış saçlara evde doğal maske uygulamak isteyenler için, bu maskelerden bir kaçını sizlerle paylaşalım. Zeytinyağı maskesi;  Yıpranmış saçlar için oldukça etkilidir. Muz maskesi,  içerisinde bulunan potasyum, vitamin ve nem içerdiğinden saçlara esneklik ve yumuşaklık katmaktadır. Hindistan cevizi maskesi, en çok kullanılan "yıpranmış saçlara evde doğal maskedir" diyebiliriz bu maske yıpranmalara karşı onarıcı ve koruyucu özelliğe sahiptir.

 

 

 

yıpranmış saçlara maske

 

 

 

Mineral ve yağ asidi bakımından zengin olan yumurta saç tellerini beslediği ve saç derisini temizlemeye yardımcı olduğu için evde doğal maske uygulamalarında en çok tercih edilen maskedir. Sade yoğurt maskesi, içerisinde probiyotikler  yüksek olduğundan dolayı saçı besler ve sağlıklı olmasını sağlar.  Avokado ve zeytin yağı maskesi yıpranmış saçlara  iyi gelen maske olarak bilinir.

 

 

 

yıpranmış saçlara doğal maske

 

 

 

Yıpranmış saçlara evde doğal maske ile yapacağınız bakım uygulamaları bazen çok zahmetli olup zamanınızın büyük bir kısmını bu maskeleri hazırlamaya ve uygulamaya ayırmamız gerekiyor. Ama;uygulama sonucunda saça uygulanan maskenin etkisi geçince saçımızın yine aynı yıpranmış bir görünümde olması canımızı biraz sıkabilir. Yıpranmış saçların onarılması saçlarınıza keratin yükleme ile ancak mümkündür. Evde bir takım yağlarla ve maskelerle saçlarımız onarılmaz sadece geçici hoş bir görünüm oluşmasına sebep verir.

 

 

 

yıpranmış saçlara  evde doğal maske

 

 

 

Liquid keratin maskesi tüm saçlar tipleri için uygundur. Diğer maskeler gibi birbirine başka karışım eklemenize gerek kalmadan sadece parmak uçlarınızla saçınıza yedirmeniz yeterlidir. Yıpranmış hasar görmüş saçları besler, onarır ve yeniden yapılanmasına yardımcı olur. Liquid keratin maske  saça parlaklık kazandırır. Saçın kolay taranmasını ve ipeksi yumuşaklığı sağlatır.

Yıpranmış saçlara evde doğal maske uygulamasında hem zamanınız hem paranızı boşa harcatmayan Liquid keratin  maske ile saçlarınızı bakıma alabilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır