Yıpranmış Saç | Liquid Keratin

 

 

Yıpranmış Saç

 

Saçların %72 si keratinden oluşur, saçlara uygulanan röfle, perma, oryal, boya gibi kimyasallar veya fön, maşa, pres gibi fiziksel işlemler nedeniyle saçlarda keratin proteini zarar görerek saçlar yıpranır. Yıpranmış saçlar  zamanla  yanar, kırılır ve kopar. Bu tür prolemler ile karşılaşmamak için saçlarınızı kimyasal işlemler ve  yüksek ısılı işlemlerden korumak sizlere fayda sağlasa da çevresel etmenler, hava kirliliği, yaş gibi problemlerde saçlarınızın yıpranmasına neden olabilmektedir.

 

 

Yıpranmış Saç

 

 
Son zamanlarda yıpranmış saçlar için keratin bakım yapılması saçların onarılmasında büyük fayda sağladığı görülmektedir. Yıpranmış saçlarda azalan keratin proteinlerin saça tekrar yüklenmesi işlemi ile saçlarda oluşan yıpranmalara karşı çözüm bulabilirsiniz.

 

 

 

 

 


Yıpranmış saçlar için piyasada çok sayıda keratin ürünü bulunmaktadır. Bunların bir çoğu sentetik ve silikon içerikli olup saça fayda sağlamamaktadır, sadece saçlara geçici bir estetiklik katar. Etkisi geçince saçlarınız eski yıpranmış hale geri döner. 

 

 

 


Yıpranmış saçlar için kullanacağınız keratin markasını tercih ederken çok dikkatli olmalısınız. Aksi halde yıpranmış saçlarınız yeniden onarılacağı yerde; daha da yıpranabilir. Bu nedenle yıpranmış saçlar için kullanılabilecek keratin ürünü seçerken ilk önce ürünlerinizin patentli olmasına önem gösteriniz. 

 

Yıpranmış saçlar hakkında daha fazla bilgi almak için "yıpranmış saçlar" makalemizi okuyabilirsiniz.

İlgili Ürünler

popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır