Kuru Saçlar Nasıl Canlanır? | Liquid Keratin

Saçlarınızda kırıkların ve koparak dökülmelerin artışını engellemek, saçlarınızı canlandırmak ve parlaklık kazandırmak için saçlarınıza, bakım maskeleri uygulayabilir ve saçlarınıza sıcak yağ terapisi yapabilirsiniz.

Yapılışı son derece kolay olan bu uygulamalardan sıcak yağ terapisi için ise ihtiyacınız olan tek şey biraz ısı ve saçınıza uygun yağ olacaktır. Saçlarınızın uzunluğuna göre belirleyeceğiniz bir miktar yağı (terciheKuru Saçlar Nasıl Canlanır?n zeytinyağı) cam bir kaseye koyun ve bu kaseyi de içerisine az bir miktar su koyduğunuz tencerenin içine oturtarak benmari usulü ısıtın. Yağın çok sıcak olmamasına dikkat edin. Düşük ateşte, hafifçe ılıyan yağı ocaktan alın ve parmak uçlarınız yardımı ile saç diplerinize uygulayın. Kasenin dibinde kalan yağı da bitirmeden önce saç uçlarınıza uygulayın ve saçlarınızı tepeden toplayıp, streç film ile sarın. Bone de kullanabilirsiniz, amaç; saç diplerinizin terleyerek açılması ve yağın saçınıza daha kolay nüfuz etmesi olacaktır. Yağı saçlarınızda yaklaşık olarak iki saat beklettikten sonra saçlarını her zamanki gibi ılık suyla yıkayın. Yağın sıcak kullanılması, saç derisince yağın emilimini hızlandıracaktır. Aynı işlemi ısı görmemiş yağı bir kaç saat daha fazla kafanızda tutarak yapabilirsiniz. Bu uygulamayı saçlarınız toparlanana kadar haftada iki kez yapabilirsiniz.

 

Kuru saçlar için evde bakım yalnızca zeytinyağı ile sınırlı değil.  Bir adet yumurta, 2 kaşık mayonezi iyice karıştırarak yine saç diplerine uygulayabilirsiniz. Protein açısından zengin yumurta ve mayonez maskesi düzenli olarak yapıldığında saçları canlandıracak ve doğal parlaklığına kavuşturacaktır.

İlgili Ürünler

%23YENİ

Kuru Mat Sert Saç Seti

374.00 TL 486.20 TL
%23YENİ

Kabaran ve Zor Taranan Saç Bakım Seti

507.00 TL 659.10 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır