Kış Aylarında Bakım | Liquid Keratin

Güzelliğin ve bakımın göstergesi olan saçlarınıza ne kadar özen gösteriyorsunuz? Peki, soğuğun etkili olduğu kış günlerinde saçınıza yeterli bakımı yapıyor musunuz?

 Saçınızı seyrek yıkayın. Fazla yıkamak saçı kurutur, kırılarak yıpranmasına neden olur. Üç günde bir yıkamak, büyük şehir yaşamanın kirli havasında zorunludur. Temiz bir çevrede yaşama olanağınız varsa, saçınızı beş günde bir yıkayabilirsiniz. Ancak yağlı ve kepekli saçlarınız varsa, iki günde bir yıkamanız gerekir.

 Saçı çok sıcak suyla yıkamak, saç dipleri ve saç üzerinde yer alan asit ve koruyucu lipit tabakayı eritir. Ilık suyu tercih edin.

 Fön makinesini yüksek sıcaklıkta çalıştırmayın. Yüksek ısı, fön çekmek ve aşırı sıcak maşalarla saçı şekillendirmek zararlıdır.

 Saçı çok gergin bağlayan ağır toka ve taçlar kullanmayın. Bunlar saçlarınızın köklerinden çekilmesine ve kopmasına neden olur.

 Saç tipinize (normal, kuru, yağlı) göre şampuan seçin.

 İkisi bir arada şampuanlar kullanmayın. Bunlar saç kreminin saçta gerektiği kadar kalmasına engel olur ve kremin nemlendirme etkisi yeterli olmaz.

 Saçınız çok kuruysa 10 günde bir maske uygulayın.

İlgili Ürünler

%23YENİ

Kuru Mat Sert Saç Seti

374.00 TL 486.20 TL
popup reklam
Sepetinizde ürün bulunmamaktadır